Royal Enfield Himalayan (2020)

Vlastník nepirum
Vloženo 23.7.2020
Aktualizováno 3.2.2021

Indiánský jednobuch, těžký jak kráva ( malá ), na výlety po česku i evropsku. Domů do Indiánska se už nepodívá, protože nemám tolik volna.

Motorka koupena od FIRMA:Vintage Garage (Strašnice (Praha 1

První dojmy - První dojmy byly: Tý brďo, to je vodpich! Lepší než Van Van! A vítr už mnou tolik necloumá. Akorát nejsem zvyklej na to plexi, furt mám tendenci vyčuhovat, co je za ním. I když je průhledný.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro muže, ženy, gaye, lesby, transgender a další entity.

Doplňky na motorce - Na motorce mám doplňky: Kryty páček originál indian, takový zahnutý plastik and Al. Zástrčku čínskoruské navigace, a padáky ( ty nevím, jestli nejsou jen okrasu ).

Zdá se, že je to udělaný festovně, podvědomě věřím indiánům víc než číňanům. Můžete mi říkat indofil nebo čínofob, když už je ta nálepková doba. Tak jasně že nemají takový ručičky jako mají žaponci, ale kovadlina jim evidentně není cizí. A líbí se mi, že když si dřepnu, vidím skrz, na druhou stranu. Že ten pajšl tam není tak naňahňanej. Jak já už se těším třeba na výměnu lanka spojky, to půjde s jednou rukou v kapse! Pak se mi líbí ty různý armatůry kolem. Tam si připevním gumicukem i ty moje severochodecký hůlky. Brzdy jsou fajn, nejsem rozmazlenej. Prostě hupsnu na obě a stojím. Tak to na levnej motorkách bývá. Motor je takovej... velkej, vevnitř bude asi píst. Tam to bouchá jak ve velké motorce! Nebo v malým traktoru. Takový ty řeči, že budu zavazet náklaďákům jsou chujovina, už jsem jich i pár předjel. Na silnici se cítím jak v parníku, jenom si tak plujem. Je vidět, že indiáni mají s ďourama na silnici bohatý zkušenosti.
Zatím tam mám namotaných pět tisíc, pořád to krásně pluje, mašině jsem zatím ukázal jižní čechy, Šumavu, Krušný hory, Říp, Dunaj a Přemyslův pluh. Aj do Alp jsme se mrkli. Tam teda kopce dávala spíš rozvážně. Jak se na indiánskou makovici sluší. Kam spěchat, stejně nás ta s kosou dožene, pravila moudře.

Jak se cítí spolujezdec zatím nevím, stan i spacák se mnou odmítají komunikovat. A žena už nechce jezdit. Že je tom moc velký, že nedosáhne na zem, že nemá vhodný boty, že byl v noci úplněk... Možná je jen zakuklenej indofob.
Dobrá zpráva je, že po delší jízdě mně nic nebolí, záda, zadní zakončení a nohy jsou v pořádku. No tak, když jste kuřák, stejně hulíte na každé pumpě, tak jakápak delší jízda, že jo.
Jestli někdy skončí ta letošní panika, kouknul bych se i dál. Už teď plánuju expedici na nejvyšší horu Maďarska.

Leden 2021.
Tak Kekeš ( Hungary ) je zdolán. Jezdím i v zimě. Startování je úplně stejné jako v létě! Vždycky napotřetí. V mrazu vyhřívání heftů pomůže, ale vršek ruky stejně mrzne. Asi to chce nekupovat rukavky furt v bazaru...
Zřejmě vypnu ABS, vždycky se leknu toho divnýho přirážení...
O prázdninách vyrážím na Balkán či na východ, jestli se tedy zmírní koronapanika.

Fyro
Fyro napsal 10.08.22 v 13:15 10b.

Potok01
Potok01 napsal 29.12.21 v 10:08 10b.

Vtipný popis, rozumná motorka, budeš asi dobrej chlapík. Už se těším, až se 1.1.2022 potkáme u Grandu.

nepirum
nepirum napsal 23.03.21 v 13:04

Animals21: Díky! Obrázek 6,7 - kdesi v Alpách. 8 - někde u Slavonic.

Animals21
Animals21 napsal 23.03.21 v 11:21 10b.

Super motorka

Kde jsou místa z fotek 6,7,8? dík :)

V4
V4 napsal 01.03.21 v 11:06 10b.

Super, blahopřeju k Indiánovi. Jinak četl jsem tvůj cestopis z Hungar a super . Podnětné a inspirující