Jawa 350 554 (1962)

Vlastník radokaplan
Vloženo 21.7.2020
Aktualizováno 2.5.2023

Jawa 350/554 upravená pro potřeby švédské armády.

První dojmy - Raritní moto a kus historie. Po první jízdě panovalo nadšení i přesto, že bylo potřeba plno věcí poladit... Na "švéďákovi" se mi líbí jeho původ v Libeňáku a s tím související odlišnosti od běžné 350. Pomyslnou třešničkou na dortu je samotná armádní úprava.

Starou českou motorku jsem vždy chtěl a jelikož mám kamarády nadšence, tak se nedalo příliš vzdorovat :). Švéd 350 byla jasná volba kvůli jeho vzhledu a technice. Navíc mám rád vše na dvou či čtyřech kolech, co se nebojí opustit komfort asfaltové cesty.

Nemám zatím moc najeto, protože dát takhle starou motorku do topu minimálně po technické stránce stojí nemálo času. To už se nicméně téměř podařilo a to za velkého přispění mých kamarádů. Čínská chřipka také přerušila spoustu plánů, ale teď už se bude jenom jezdit. Aktuálně obuté pneu jsou Heidenau K67.

Do budoucna plánuji ještě nějaké kosmetické úpravy, ale leštěnka to asi nikdy nebude.

Časem se pokusím tuto "recenzi" více rozvést.

Motorka strávila přes zimu 2022/2023 nějaký čas v dílně, aby se doladily se nějaké věci na motoru a převodovce. Nyní si troufám tvrdit, že je ve velmi dobrém technickém stavu. Přidávám i nějaké nové fotky.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 02.05.23 v 14:19 10b.

Další pěkná, nekonvenční motorka. To vzadu, na posledním snímku, je kalifa? Přeji dobrý výsledek ať se matně blýská.

cmiral
cmiral napsal 28.07.20 v 14:52

valivali: o moje stroje (patinovky i leštěnky) se ty nestarej, musel jsem je stáhnou po pokusu o lumpárnu ze zdejších řad. Jsme v česku a závist je nám *urva vlastní .

valivali
valivali napsal 28.07.20 v 13:36

to cmiral: chytráci bez motorky v profilu, kteří vědí jak co má být, ...asi to tak koupil ne. Pokud bych na motorce chtěl jezdit, tak si tam to zrcátko nechám.

radokaplan
radokaplan napsal 21.07.20 v 23:03

To cimral: Bez obav. Leštěnka z toho nebude a myslím, že z recenze to je zřejmé. No a ty neorigo doplňky, to je asi moje chyba, že jsem dal jako první foto z nálezového stavu. Btw. je tam toho vidět vic. Důležité je, že aktuálně je vše tak, jak má být .

Čadil
Čadil napsal 21.07.20 v 18:49 10b.

super