BMW S 1000 XR (2016)

Vlastník Seničan
Vloženo 19.7.2020
Aktualizováno 21.1.2023

Úžasne živý, výkonný, dravý a pohodlný motocykel. Cestovný posed, vynikajúce brzdy.

Motorka koupena od Súkromný predajca - Predajca bol neskutočne ochotný a jeho férový prístup ma dostal. Všetko ohľadom odhlásenia vybavil, poslal mi fotky aj s najmenšími detailmi škrabancov čo sami pri finálnej obhliadke aj potvrdilo.

Yamaha Tracer 900: Malý motocykel, slabší výkon, pri jazde vo dvojici zadné stupačky zavadzajú vodičovi
KTM 1290 Super Duke GT: Vyššia cena, drahý servis, dvojválec,
Ducati Multistrada 1200S: Vysoká cena, drahý servis, dvojválec

První dojmy - Mám ju 2 týždne, takže zatiaľ sa len zoznamujem so všetkými nastaveniami. Všetky zvažované modely som si vyskúšal a pojazdil. Po všetkých stránkach to vyhralo BMW. Krásny zvuk už pri naštartovaní, ochrana pred vetrom je dostačujúca už pri nižšej polohe. Motor je fantastický, ťahá už od 2000 otáčok a nad 7000 je to hotové peklo. Brzdy sú neskutočné, brzdím jedným prstom, tak sú jemné a citlivé. Preto som sa ho rozhodol kúpiť.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pre skúsenejšieho jazdca, začiatočníkovi určite neodporúčam. Treba mať rešpekt, nedať sa strhnúť výkonom a zrýchlením pretože to môže dopadnúť veľmi zle.

Doplňky na motorce - ]Na motorke sú originál bočné kufre + zadný kufor + tankbag SW motech.

Všetky zvažované modely som si vyskúšal a pojazdil / Yamaha Tracer 900 GT, Ducati Multistrada, KTM 1290 Superduke GT, BMW S 1000 XR /. Prečítal som všetky možné recenzie hlavne na Motorkári.cz, ktorú považujem za TOP, nie zaplatené recenzie na Youtube. Po všetkých stránkach to vyhralo BMW. Preto som sa ho rozhodol kúpiť.
Podarilo sami doviezť z Nemecka od súkromného predajcu krásne červené XR. Má 4 roky a najazdené 8200 km. Doložil faktúry zo servisov, protokoly z ich technických kontrol.

Najazdil som cca 500 km a vyrazili sme s parťákom na trip do Slovinska, kde som sa mal s motorkou dostatočne zoznámiť a poriadne ju preveriť. Celkovo sme boli 6 nocí a najazdili sme niečo cez 2000 km. Pozreli sme Mangart už druhý krát a oproti minulému roku stihli vstup spoplatniť za 5 €. Navštívili sme jazerá Bled a Bohinj, kde sme sa aj poriadne vykúpali. Krásne boli vodopády Boka, Kozjak a Mostnica. Nezabudnuteľný bol Predjamský hrad s neskutočným výhľadom a najväčšia jaskyňa v Slovinsku Postojnska jama. Nedalo nám pozrieť aj k moru do Talianska na pláž Opicina. Ubytovanie v penzióne Na Kluk odporúčam každému motorkárovi. Výborná cena 27 € aj s raňajkami + veľmi príjemná obsluha. Ubytovanie bolo v strede pomyslenej kružnice a na všetky strany sme mali približne rovnako ďaleko.

Aktuálne mám 10600 km, motorka ma už upozorňuje na servis. Som objednaný na prehliadku po 10000 km do BMW Renocar Brno. Veľká spokojnosť s prístupom aj kvalitou služieb.

Tento rok sme boli opakovane pozrieť na Transfagaraš v Rumunsku a na spiatočnej ceste sme sa zastavili na celý deň v Maďarsku - Aquapark Hajduszoboszlo. Zrelaxovali sme, ochutnali výbornú maďarský kuchyňu a vyrazili domov. Počasie bolo výborné len na Slovensku nám celú cestu pršalo. Ale nič čo by nepremok nevyriešil. Najazdených už mám 16000 km.

V septembri sme išli na celý týždeň do talianskych Dolomitov. Ubytovanie sme našli v mestečku Gais a denne vyrážali do horských pasov Giau, Gavia, Fedaia ... Neskutočná krása, nádherná príroda všetko pekne udržiavané, cesty v poriadku a stále opravované. Ako bonbónik sme si dali Passo dello Stelvio. Aktuálne mám najazdených už 21000 km.

Tento rok 2022 sme boli v Slovinsku a Maďarsku a celú cestu tam aj späť nám pršalo. Ubytovanie v Domžale Hotel Krona, super prístup od majiteľa a šéfkuchára v jednej osobe. Ako obyčajne návšteva jazier Bled a Bohinj + obed v dedinke Polje. Najlepšia pizza akú sme kedy jedli. Presun do Maďarska, kúpele Bukfurdo 32 bazénov a celodenný relax. Fantastické jedlo v miestnych reštauráciách Aurora a Vagvirát. Tohtoročný trip sme poňali viac relaxačne a stálo to zato. Najazdených už mám 24000 km. Servis urobený originál v BMW, štandardne v Renocar Brno.

DominikF
DominikF napsal 17.01.23 v 09:08 10b.

Hodně šťastných návrtů ze všech cest na tomto úžasném stroji. My letos vyrazíme na azurové pobřeží a příští rok mě taky láká Rumunko. na XR to bude pohodička.

BorisVTR
BorisVTR napsal 19.02.22 v 10:56

Pekné fotky a zážitky. XR je na parádu stroj

PYTEL1
PYTEL1 napsal 08.12.20 v 09:24 10b.

RickVFR
RickVFR napsal 14.08.20 v 15:12 10b.

Naparádu motorka, tak nech ti robí na cestách samú radosť. Užívaj si každý kilometer v sedle XR

BorisVTR
BorisVTR napsal 14.08.20 v 10:18 10b.

Suprové XR Správna voľba tak ti prajem hooodne pohodovych km a nekonečne moc zážitkov. Dávam 10b