BMW R 1100 RT (1998)

Vlastník tomcruise77
Vloženo 17.7.2020
Aktualizováno 8.2.2024

Seřízení ventilů a kontrola svíček

Vloženo: 10.08.2021, Uskutečněno: 10.08.2021, Stav tachometru: 103000 km, Zhlédnuto: 49x

Ahoj přátelé, tak jsem se konečně odhodlal seřídit vůle ventilů na svém RT. Nejdříve jsem zjistil, že mé památné spárové měrky jsem někde založil a nemůžu je najít. Posléze jsem tedy koupil nové a šlo se na to. Kozlík 10° příjemně vychlazen, pomoc v podobě synátora v plném nasazení a studený motor, tak to byl recept na zaručený úspěch. Potěšilo mě, že v mém origo vercajchu pod sedlem jsem měl origo svíčák a ejhle, dokonce i vytahovák na faju. No super.
Sundal jsem padáky, vyndal svíčky, sundal víka a byl jsem překvapen, jak ten motor je čisťounký.
Zařadili jsme za 5 a pomalu točili kolem, až po zavření sacích ventilů jsem na rozvodovém kolečku srovnal šipku do vodorovné polohy (dík za radu Bohušu) a seřizoval jsem. Po 6 tisících tam už byla dost velká vůle (sací 0,20 a výfukové 0,35), měrka v tom čvachtala. Při jízdě jsem poslouchal po ubrání plynu jemný klepot, to bylo asi ono.
Provedena kontrola vůle pod vahadlem, tolerance do 0,4mm, já mám 0,2mm, asi ok.
Takže nastaveno poctivých 0,15 mm na sacích a 0,30 mm na výfukových.
Pár krát protočeno, přeměřeno a ok.
Svíčky měli krásnou barvu, 3-kontaktní NGK BCP 7ET. Tak jsem je vrátil do motoru.
Vyteklo tak 1,5 dcl oleje, tak po smontování jsem dolil a probnul jsem to.
Naskočilo to na ťuk. Jak se říká - šepot květin. Synátor čuměl jako tele na ...
Zahřál jsem to a vše ok. Tak uvidím při první jízdě jaká bude změna. Nuž, 10°Kozel ve mě a zkušební jízda byla zapovězena

• Výměna brzdovych hadic za pancéřové

Tak jsem se rozhýbal a vyměnil přední i zadní brzdové hadice za pancéřové. A když už byla mašina odkapotovaná, udělali jsme i synchronizaci. Jede jako ďas. Hadice HEL. Výroba na míru. Cena 3.800 kč bez šroubú a podl

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 07.02.2024
    Uskutečněno: 27.01.2024
  • Výměna gufera výstupní hřídele převodovky, oleje a údrž

Při 114 000km jsem si všimnul, že začíná být cítit motorka spáleninou. Jako spálené topinky. Napadlo mě, že něco teče na výfuk. A byla to pravda. Na výfuk pomalu kapal olej z převodovky, prolínající z gufera výstupní hř

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.09.2023
    Uskutečněno: 23.09.2023
  • Kontrola

Tak jsem využil vlažné počasí a udělal kontrolu seřízení ventilových vůlí. Mělo by se to dělat pod 35°C, spíš kolem 25. Tak bylo 24° a dělalo se to příjemně. Vůle jsou předepsané Sání 0,15mm Výfuk 0,30mm Postup je

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.09.2023