Yamaha Tracer 7 / 700 (2020)

Vlastník Dědek49
Vloženo 16.7.2020
Aktualizováno 27.7.2020

Yamaha Tracer 700 model 2020 je moje první fungl nová motorka.

První dojmy - Motorku Yamaha Tracer 700, model 2020 jsem si vyzvedl v Hustopečích u Brna. Po krátké instruktáži ovládání motorky a převzetí všech papírů jsem konečně nasedl a nastartoval. Motorka zavrčela, spojka, jednička, plyn a už jedu. Rychlosti tam padaly jedna radost a já jsem byl šťastný. Jel jsem přes Brno a Blansko domů. Zatáčky mezi Lipůvkou a Blanskem jsem si užíval. Motorka padala do zatáček jedna radost. Motorka je lehčí a živější než moje předchozí Honda NC 750X s automatem. Sotva jsem doma zastavil, už jsem se těšil na další den.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, začátečník i ten, kdo se rád “kochá” při jízdě na motorce.

Doplňky na motorce - Pohodlné sedlo, centrální stojan, vyhřívané rukojeti, navigace Zumo 595 včetně uzamykatelného držáku, centrální kufr Givi, širší patka k bočními stojanu

Mojí předchozí motorku jsem si koupil vloni na jaře jako mírně ojetou. Nevěděl jsem, jestli se mi bude líbit jezdit na motorce a proto jsem nechtěl kupovat novou motorku. Já jsem totiž na motorce seděl naposledy v květnu 1968 v týdnu před maturitou. To si můj spolužák přivezl na internát svojí Jawu 250 a nechal mě jí párkrát řídit. Rodiče mě odmítli motorku koupit a raději mě půjčovali auto. Na Hondě jsem se vloni učil jezdit a na podzim jsem byl se synem v Rakousku v Alpách. On na BMW a já na Hondě. To se mi líbilo. Jen ten automat mi vadil. Motorka mě 2x v nulové rychlosti shodila. Stojím na místě, nemám vyřazeno, zavadím o plyn a už ležím. Když se mi to stalo podruhé, slíbil jsem manželce, že motorku po sezóně prodám. A to jsem splnil. Prodal jsem motorku včetně oblečení.

Kolem vánoc 2019 se mi začalo stýskat a začal jsem opatrně přesvědčovat manželku, že nejsem tak starý a že když si koupím motorku bez automatu, že to bude dobré. Zkrátím to. V února 2020 jsem začal hledat lehkou motorku s manuální převodovkou a od dubna jezdím kolem komína v Moravském krasu a okolí. Trénuji na dovolenou v Alpách a jsem šťastný. Mám najeto od dubna cca 3000 km. Rád zdravím protijedoucí kolegy na motorkách a usmívám se když mi odpovídají a představují si, co by asi tak říkali, kdyby věděli jaký dědek proti nim jede.

Jezdím zásadně po silnici a sám. Proto nedokážu posoudit, jestli je motorka vhodná pro cestování ve dvou a mimo silnici. Moje průměrná spotřeba po ujetí 3000 km je 4 l/100 km.

Přeju všem šťastný návrat domů a užívejme si, dokud můžeme

Děkuji všem kolegům motorkářům, kteří mě podpořili v mé chuti na stará kolena ještě si užit krásných chvil v sedle motorky.

Motto:
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla motorky.

HonzaKLib
HonzaKLib napsal 23.09.20 v 11:09

" Proto nedokážu posoudit, jestli je motorka vhodná pro cestování ve dvou a mimo silnici." - Ve dvou je to super, možná lepší než v jednom :) Líp to sedí a motor je silný dost, aby to furt slušně jelo. Mimo silnici radši moc neee, ty gumy jsou skvělý na asfaltu ,ale mimo nic moc...
Moje spotřeba 3,8 po cca 3 tisících. Když to hodně honím po dálnici a tak, jsem někde u 4.5. Což mi přijde super.

vena-x
vena-x napsal 23.08.20 v 14:16 10b.

valasek
valasek napsal 04.08.20 v 12:10 10b.

Tracer a Alpy... je jasné, že jsi ještě mladý kluk Tak ať vám to oběma ještě dlouho spolehlivě a ve zdraví jezdí!!!

véna
véna napsal 23.07.20 v 19:45 10b.

To se hezky čte. Přeju pevné zdraví a spoustu najetých km

Pavel93
Pavel93 napsal 21.07.20 v 21:32 10b.