Benelli TRK 502 X (2020)

Vlastník stm01
Vloženo 14.7.2020
Aktualizováno 26.1.2021

Vloženo: 22.06.2022, Uskutečněno: 22.06.2022, Stav tachometru: 10400 km, Zhlédnuto: 61x

14. 6 jsem vyrazil na dlouho plánovaný výjezd na Rolavu. (seriál Rapl) Cestou z Měděnce se mi párkrát jakoby zadrhlo spojkové lanko a začalo se mi řadit hůře a hůře. Na Rolavě jsem zjistil , že mám již z půlky popraskané lanko. Takže po neůspěšném pokusu domluvit opravu ve Varech jsem vyrazil do Mostu nejrychlejší cestou a radou od servisu co nejméně mačkat spojku. Ikdyž motorka má najeto 10400km a je v záruce, tak záruka na lanko nebyla uznaná, ale byla nabídnuta 50% sleva na lanko. Jelikož jsem se necítil na cestu do Ustí na motorce, aby mi to lanko neprasklo úplně, tak jsem pro něj vyrazil a po zhlédnutí pár videí se rozhodl, že to zkusím sám.
Na YouTube jeden Ital měnil lanko u své TRK502 a mluvil o sundavání pravého plastu. To se mi nechtělo absolvovat a naštěstí se ukázalko, že nemusím.
Při výměně je potřeba sundat držák kabelů co je na dvou šroubech u spínací skříňky. Poté bylo potřeba ustřihnout dvě stahovací pásky na které jsem naštěstí ještě dosáhl. Pod pravým plastem je ještě jedna stahovací páska, ale ta naštěstí nebyla stažena napevno. Staré lanko jsem tedy odpojil a nové pomocí pevné lepící pásky slepil s novým lankem a pomalu ho protáhl skrze stahovací pásku k páčce. Ještě před tím, jsem z nového lanka sundal tu gumovou krytku co kryje lanko u páčky, jelikož s tím bych to lanko už neprotáhl. Po protažení jsem na bovden vrátil gumovou krytku, ale tu originální, jelikož na té nové není logo Benelli. Lanko jsem připojil dole i nahoře a došteloval tak nějak jak jsem vykoukal ve videích. To znamená malá rezerva u páčky. Na parkovišti se dalo řadit dobře, takže snad vše bude OK až vyrazím na cestu.
Tenhle zážitek mě donutil koupit opravnou sadu na spojkové lanko do kufru jako rezervu, šroubovák a malé kombinačky. Naštestí v kufru je místa dost.
EDIT: Hned druhý den jsem opětoval výlet na Rolavu a tentokrát i s procházkou lesem, jelikož napoprvé mi to špatná nalada z vadného lanka nedovolila. Celých 210 km se řadilo skvěle( řekl bych jako když jsem moto koupil), takže naprostá spokojenost. Musel jsem se pochválit. Navíc jsem ještě klidnější, když vím, že záložní mám v kufru.

• Odstranění rezonace u tachometru

Od začatku co vlastním tuto moto se mi průběžně stávalo, že mi občas a nepravidelně rezonovalo/drnčelo někde kolem/pod tachometrem. Někdy více někdy méně. Je to jediná věc co mi po celý rok co vlastním moto vlastně vadi

Typ: Oprava
    Vloženo: 10.10.2021
    Uskutečněno: 10.10.2021
  • Výměna plexi

Rozhodl jsem se vyměnit originální plexi za plexi od španělského výrobce Puig. Je o 12cm vyšší než originál. Jezdil jsem i s přídavným deflektorem, ale ke své výšce jsem měl stejně pocit, že při vyšších rychlostech když

Vloženo: 12.05.2021
    Uskutečněno: 11.05.2021
  • Držák na mobil

Instaloval jsem držák na mobil. Nejdříve jsem ho měl na řidítkách, ale je to nepraktické a dalo by se říci nebezpečné. Člověk sklání hlavu na displej a nemá přehled o tom co se děje před ním. Proto jsem ho přehodil na tr

Vloženo: 16.01.2021
    Uskutečněno: 16.01.2021