Benelli TRK 502 X (2020)

Vlastník stm01
Vloženo 14.7.2020
Aktualizováno 26.1.2021

Vloženo: 12.05.2021, Uskutečněno: 11.05.2021, Stav tachometru: 6300 km, Zhlédnuto: 38x

Rozhodl jsem se vyměnit originální plexi za plexi od španělského výrobce Puig. Je o 12cm vyšší než originál. Jezdil jsem i s přídavným deflektorem, ale ke své výšce jsem měl stejně pocit, že při vyšších rychlostech když jsem se trochu přikrčil, tak proud zvuku skoro jakoby zmizel. Vzhledově je toto plexi o dost hezčí na motorce než originál (můj dojem), ale montáž byl docela porod. Z manuálu jsem pochopil, že do těch 4 horních otvorů pro šrouby patří gumové kroužky dodané výrobcem + podložky a vnitřní vložky. Do otvorů pro uchycení bočních deflektorů se mají dát originální gumové kroužky a vložky z původního plexi. Všechno jsem udělal, ale při pokusu o přišroubování se ukázalo, že ty 4 horní gumové kroužky dodané výrobcem jsou co do tloušťky z polovičního materiálu a zárověň o trochu větší co do průměru, takže se plexi nedalo přišroubovat, jelikož šrouby byly na doraz a stále bylo pár milimetrů místa. Takže jsem kroužky vyndal a dal oroginální. Bohužel se ukázalo, že otvory v novém plexi jsou o trochu větší a při pokusu přišroubovat to plexi, tyto otvory začaly z části vykukovat z pod gumových kroužků, jelikož ty mají menší průměr. Takže jsem se musel vydat z parkoviště domů(mám to naštestí zhruba 5 minut) a ve sklepě jsem narychlo z gumy vystříhal skoro kolečka velikosti podložek, navrtal do nich díry a zase vyrazil na parkoviště provést třetí pokus přidělání plexi a věřil jsem, že to bude pokus poslední. Ke každému z horních šroubů jsem musel přidat vždy dvě nové(ohlodané) podložky, ale výsledek se dostavil. Plexi konečně šlo přišroubovat napevno. Bohužel jsem neměl již možnost moto projet, jelikož jsem musel na dvě noční a od té druhé(dnešní) začaly plánované týdenní přeháňky. Takže ještě prakticky nevím jestli bude stačit jen toto plexi či ještě přidám deflektor. Jedno vím určitě a to, že když něco děláte venku při 27 stupních, tak si nesundavejte tričko a čepici. Po hodině a půl práce mám příjemně nejen na hlavě ale i na zádech. Omlouvám se za to špinavé plexi, ale den před tím jsem byl na 200km vyjížďce a nebyl čas plexi umít.
EDIT - 3.7
Tak po x kilometrech jsem usoudil, že deflektor mi akorát překáží k řádnému výhledu na silnici a tak šel dolů a je ve sklepě.

• Spojkové lanko

14. 6 jsem vyrazil na dlouho plánovaný výjezd na Rolavu. (seriál Rapl) Cestou z Měděnce se mi párkrát jakoby zadrhlo spojkové lanko a začalo se mi řadit hůře a hůře. Na Rolavě jsem zjistil , že mám již z půlky popraskané

Typ: Oprava
    Vloženo: 22.06.2022
    Uskutečněno: 22.06.2022
  • Odstranění rezonace u tachometru

Od začatku co vlastním tuto moto se mi průběžně stávalo, že mi občas a nepravidelně rezonovalo/drnčelo někde kolem/pod tachometrem. Někdy více někdy méně. Je to jediná věc co mi po celý rok co vlastním moto vlastně vadi

Typ: Oprava
    Vloženo: 10.10.2021
    Uskutečněno: 10.10.2021
  • Držák na mobil

Instaloval jsem držák na mobil. Nejdříve jsem ho měl na řidítkách, ale je to nepraktické a dalo by se říci nebezpečné. Člověk sklání hlavu na displej a nemá přehled o tom co se děje před ním. Proto jsem ho přehodil na tr

Vloženo: 16.01.2021
    Uskutečněno: 16.01.2021