renocar_unor

Kawasaki Versys 650 (2010)

Vlastník blazek201
Vloženo 11.7.2020
Aktualizováno 11.7.2020

Cestovní enduro, z mého pohledu ideální, když jste naposled jezdili před 20 lety na ČZ 175. Živá, lehká, ovladatelná, komfortní.

Motorka koupena od Dan204 (Starovičky)

Suzuki DL 650 V-Strom: Těžkopádnější, hůř ovladatelná a bez dalšího vybavení (hlavně kufrů).

První dojmy - První dojmy byly poplatné skutečnosti, že jsem naposled na motorce jezdil 20 let nazpět a to na ČZ 175. Takže absolutní euforie a dojem, že motorka nemá žádný výkonnostní limit. Přesné řazení, citlivý plyn a to je tak asi vše, co jsme v daný okamžik mohl vnímat :-).

Předchozí majitel se o motorku velmi dobře staral a při nákupu byla na sezonu komplet připravena. Takže r. 2019 jsem se s ní v podstatě seznamoval a nic neřešil. Versys je spolehlivý stroj, jak na cestování (prozatím ČR) tak na nedělní vyjížďky "kolem komína". Je poměrně živá s rychlou reakcí na plyn a tvrdším podvozkem. Spotřeba se pohybuje mezi 4,5-5,0 l/100 km. Úložný prostor v rámci tří kufrů je komfortní (pro jednoho - zatím jezdím sám).

Při výběru motorky jsem neměl požadavek na nějaké divoké jízdy v terénu, ale příležitostně jsem pak vyzkoušel na lesních cestách (při přesunech na různé chaty) a musím uznat, že naprosto bez problémů. Za mě zcela univerzální stroj, který vás v případě potřeby dopraví k cíli i přes rozježděnou lesní cestu.

Obecně cestování zhodnotím až po letošní sezoně, kdy mám v plánu cca týdenní cestu mimo ČR.

Kanada21
Kanada21 napsal 16.07.20 v 20:08 10b.

vopák
vopák napsal 14.07.20 v 18:57 10b.

pěknej versys..

Herejk
Herejk napsal 13.07.20 v 23:13 10b.