Yamaha MT-09 (2020)

Vlastník Schummi
Vloženo 9.7.2020
Aktualizováno 31.7.2021

Pro mě ideální, výkonu dost, obratná, nízká hmotnost a líbí se mi.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice) - Bezproblémová domluva, rychlé jednání. Mohu doporučit.

Yamaha XSR 900: Trochu dražší a právě nebyla skladem v barvách, co se mi líbí.

První dojmy - Jak asi popsat první dojmy, když si sednete na svou první úplně novou motorku. No prostě pecka! Pro mě velikost ideální, pohodlná, lehká, výkonu dostatek. Co mě vadí a to dost, jak LED světla svítí v noci při zatáčení, to je věc, kterou budu časem řešit nějakými přídavnými světly, protože občas se cestám potmě nevyhnu. No a ještě bych zmínil jednu vlastnost, není to vada a je to ovlivněno tím, kdo tahá za plyn. U mě trochu nižší životnost pneumatik. Originál zadní Sportmax D214 vydržela 2800 km. To mi přijde trochu málo.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro lidi, co už mají trochu zkušeností.

Doplňky na motorce - Sportovní origo štít , brašna sport na nádrži.
Topcase kufr - pro mě nutnost, budou ještě vyhřívané rukojeti, zásuvka pak se uvidí.

Vybral jsem ji, protože mi tříválec vyhovuje, výkonu má tak akorát, líbí se mi a vyzkoušel jsem si ji na MT Tour v Brně.
Motor je super, pěkný zátah odspodu, brzdy fungují bezvadně, podvozek pro mě super - po přesednutí z Fazera fakt rozdíl v obratnosti, nemám s čím lepším porovnávat.
Úložný prostor není, to co je pod sedlem je sotva na lékárničku a vestu. Rozšířeno topcase kufrem - pro mě nutnost.
Servis zatím pouze po 1000 km a poruchy žádné.

Cestování zatím moc nevyzkoušeno, to teprve přijde.

Schummi
Schummi napsal 11.07.20 v 14:11

Díkes všem

VB79
VB79 napsal 11.07.20 v 12:43 10b.

Tahle kombinace barev je fakt pecka, ať ti dobře slouží

sce
sce napsal 10.07.20 v 11:13 9b.

Vyměnil jsem MT 07 za MT 09 - za mě super moto,po seřízení podvozku neskutečná jízda a motor nemá chybu.Přeji hodně šťastných km.

dekel
dekel napsal 10.07.20 v 08:39 10b.

Krásne žihadlo