Honda CBR 1000RR Fireblade (2009)

Vlastník Quadriceraptor
Vloženo 8.7.2020
Aktualizováno 12.9.2020

Pěkná motorka, která je od pohledu zlá ale elegantní, ještě taková ta stará dobrá klasika Japonců.

První dojmy - Prvních dojmů zatím moc není, je to čerstvé, chce to počkat pár tisíc Km abych se rozepsal více. Je to první litr, co mám, takže jsem zatím opatrný a poznávám ji. Zatím mi přišlo docela intuitivní a podvozek chce trochu sladit předek kapku levituje. Do zatáček jde krásně, až mě překvapilo jak krásně tam padá. Snad nebude problém s klikou jako u těchto modelů bývá.

Motorku bych doporučil pro - pro piloty :-D

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Mivv Suono, Alarm scorpion víc asi není potřeba

Víc se rozepíšu, až seřídím podvozek atd.. a něco s ní najedu.

Základní kontrola a servis už proběhl, po pár svižnějších jízdách jsem zjistil že je třeba vyměnit kapaliny v předku za závodní, jelikož brzdy pak začaly vadnout. Brzdiče dolů, vyčistit pístky, nádobku, reversně vytlačit starou kapalinu odsát, a napustit novou a odvzdušnit, to stejné i zadek, ten nebrzdil skoro vůbec, zadní brzdič servis asi dlouho neviděl .
Promazat spojkové lanko, jelikož trochu drhnulo.
Vyměnit gumy za trochu sportovní s lepším rádiusem a profilem.
Pořádně vyčistit řetěz a namazat, následně došponovat podle udaní výrobcem.
Předělat čínské páčky za origo páčky, ty číny to je prostě šilénost jak se s tím nedá dobře dávkovat a není cit v prstech na těch hranatých lopatách.
Vyčistit unašeče a rozetu, to asi taky dlouho nevidělo servis
Ještě udělat olej ( měl být dělán podle servisky před 400 Km ) tak uvidíme.
A nakonec rozvodák, který se umí rozchechtat kolem 5-7 tis otáček po zavření plynu.

Jinak průběh výkonu krásně lineární a dlouhý, dnes po pár dnech jsem sedl na Brutale 800 a nějak jsem byl pořád v omezovači a divil se kde je ten výkon, že přeci ještě nemusím řadit

A samozřejmě nastavit SAG od kluků z Břeclavi @2clicksoutcz

PYTEL1
PYTEL1 napsal 13.07.20 v 09:47 10b.

sasos69
sasos69 napsal 12.07.20 v 17:22 10b.

NiLu
NiLu napsal 10.07.20 v 22:12 10b.

Trikolora je vždycky parádní a vedle ní ta Brutale je brutální! Pěkný fotečky.

Marty8
Marty8 napsal 08.07.20 v 19:54 10b.

Pěkná, Honda tu trikoloru prostě umí a všechny jsou v ní hezky nicméně ta Brutale vedle je hustokrutopřísná

Pedl
Pedl napsal 08.07.20 v 16:55 10b.

Hodně pěkná