Ducati Monster 600 (1996)

Vlastník faux4
Vloženo 6.7.2020
Aktualizováno 10.11.2020

Ducati Monster 600.. vzduchem chlazeny desmo dvouvalec.. pomalu uz youngtimer.

Jawa 350/640: Dvoutaktni dvouvalec od Jawy uz ne. Uz jsem si odjezdil sve na 639..
Suzuki GS 500E: Paradni vzduchem chlazeny dvouvalec, ale tak nejak bez emoci..
Kawasaki GPZ 500: Uz mam ctyrvalcovou variantu.. ;)

První dojmy - Porovnani s SV-ckem vyjde SV-cko (mam model 650 K1) co se tyce jizdnich vlastnosti v jednom, ve dvou, i se zavadly, o neco lepe, takze ta volba pred lety pro moto i pro delsi cesty byla spravna. Ale Monster je ikona, original.

Poridil jsem jeste jednu klasiku na jezdeni kolem komina.. vzdycky jsem chtel Monstera, ale pak jsem se rozhodnul pro SVcko.. tak ted jsem si po letech ten sen splnil.

07-2020: Pri prvni testovaci jizde se lehce kousalo rizeni.. nutna vymena loziska krku rizeni. Nevim, jak predchozi majitel na tom mohl jezdit.

10-2020: Podaril se mi sehnat original manual.

11-2020: Po najeti asi 1000km, kdy jsem doufal, ze se Monster nerozpadne, tezko rict, kdy kdo delal ventily a rozvody, jsem se pustil do udrzby. Vule ventilu, nutny pouze upravit vyfukovy ventil stojicicho valce. Nove remeny, nove svicky. Kontrola hadicek benzinu. Filtrbox byl v miste, kde drzi baterku, kompletne vyzrany. Podarilo se mi sehnat neposkozeny bazarovy. Novy pasky co drzi baterku. Novy vzduch filtr. Monster ma extra LED otackomer, po preletovani kabelu opet funguje. Novy rukojeti, zavazi, brzdovy spinac predni brzdy Brembo. Zadni svetlo bylo vytrzene v objimce a zalepene tak, ze trvale svitilo brzdove svetlo, coz trochu vypalilo plast svetla. Takze nove zadni svetlo.

V planu jsou jeste nove blinkry, zrcatka.. retezova sada po dukladnem ocisteni a promazani se ukazala vice mene jako zanovni. Pak jeste sehnat kryt retezu.. a zadni stupacky- kazda jina.. a kontrola predni vidlice a zadniho tlumice..

.. snad se ted chvili povozim kolem komina ;)