AJP PR5 250 Enduro (2018)

Vlastník Oreleagle
Vloženo 1.7.2020
Aktualizováno 23.2.2022

Lehké a nezáludné endurko, bohatě postačující na mé off roadové ježdění.

První dojmy - Chtěl jsem lehké enduro na ježdění po louce se synem a na to mi AJP tak akorát stačí. Přestože mám 110 Kg, tak motorka vzloženě netrpi a zatím jí se mnou nedošel dech. Podvozek si s mojí váhou taky dokáže poradit bez větších problémů.

Motorku bych doporučil pro - Nenáročný stroj pro nenáročné jezdce.

Jak jsem napsal výše, motorka zvládá i jezdce typu vepř, bez nějakých zásadnějších potíží. Je fakt, že mi asi časem bude chybět trochu víc výkonu. Ale samozřejmě to není ostré enduro, takže to tak člověk musí brát. Brzdy jsou taky adekvátní k celkovému založení stroje. Trochu nemile mne překvapila nestabilita motorky pri vyšší rychlosti na silnici, za což ale samozřejmě mohou špuntové Mitasky. Holt to prostě není na ježdění po cestě. V terénu je vše v cajku.
Jinak celková ergonomie motorky je i na moji postavu v pohodě a vyhovují i dlouhé servisní intervaly. Prostě nenáročný stroj pro nenáročné jezdce.

Oreleagle
Oreleagle napsal 10.07.20 v 12:18

Barney: byla jetá 2 roky. závady žádné o kterých bych nevěděl. Měnil jsem řetězovku a přední brzdy a celkově si ji nechal nastavit na moji váhu. nic kromě toho. Zatím jezdí bez problému, ale mám ji jen do terénu. Na cestu mám jinou motku. Je nezáludná a v terénu se na ní dobře jezdí. Můžu vřele doporučit. Ale vždycky záleží na tom, kdo ji měl před tebou a jak se o ni staral.

Barney
Barney napsal 10.07.20 v 09:43 10b.

Tahle AJP se mi taky líbí. Kupoval jsi novou, nebo z druhé ruky? Byly nějaké závady?