Ducati 907 i.e. (1990)

Vlastník Ďásek
Vloženo 29.6.2020
Aktualizováno Včera v 11:12

Back to roots! Na téhle "moderní" motorce jsem jezdil po Evropě v minulém století. Bylo to sice Paso 750 a od minulých majitelů pěkně zprasené, ale tenkrát moje žena řekla památnou větu: "připadám si na ní jako celebrita, každý se otočí!"

První dojmy - Ty první dojmy jsou z toho minulého století. Po velmi dlouhé době, strávené na různých jawičkách to byla moje první opravdová motorka, "paní Ducati", s nezaměnitelným zvukem a charizmatem. Po několika nejistých kilometrech jsme si kápli do noty. A po několika tisících už jedno tělo, jedna duše. Nezapomenutelná...

Motorku bych doporučil pro - Pro hodně dospělé a hlavně vyspělé jedince, kterým už chybí patka a přesto potřebují udělat dojem :-) A svézt se na motorce i přesto (nebo právě proto), že to hodně bolí.

Doplňky na motorce - Naprosto NIC!

Chvilku po sametové revoluci vyšel první katalog motocyklů, byl to tuším nějaký překlad Motorradu. Někde bych ho určitě ještě našel. A já začal hltavě číst a studovat to dříve zakázané a nedostupné porno. Honda, Suzuki, Yamaha. Mňam! Bimota, Moto Morini, Guzzi, Triumph, BMW. Wow! Stovky nádherných, trochu nebo hodně oblečených slečen, s krásnými liniemi a v pestrých barvách. No a ty výkony! Moje autíčko se za ty svoje chcípající koníky začalo dost stydět.
A pak na pár stránkách bylo cosi, co ani němečtí autoři toho katalogu nechápali. Jak tohle mohl někdo pustit legálně na silnice? Dunící zvuk dvouválce s nějakým desmo drakonickým rozvodem ventilů? Nebo jak se to jmenuje? To funguje? Řemeny na rozvodech? To přece nic nevydrží!!! A že s tím vyhrávají závody? No jo DUCATI! Taliáni. Vždycky vymyslí nějakou kravinu a pak tím poblázní zbytek světa.
A já měl v hlavě jasno. Tohle chci!
Ducati PASO i jeho větší varianty 906 a 907 IE vznikly jako reakce na celokapotované CBR od Hondy. Jako "cestovní" alternativa jejich jinak přímočaře sportovních modelů. Prodejně asi nebyly příliš úspěšné a tak jich ani dnes mnoho nejezdí. Je to pořád stejná exkluzivita, jako v těch 90-tkách. A jízdní vlastnosti? No, jako Ital v těch devadesátkách, krev a pot

Redfighter
Redfighter napsal 02.07.20 v 13:23 10b.

Stejně ty Italové, před 30 lety blinkry v zrcátkách, design v topu... prostě nádhera

Tomgregr
Tomgregr napsal 02.07.20 v 13:15 10b.

Krásná italka!!! A do toho katalogu jsem slintal taky

IronDave
IronDave napsal 02.07.20 v 12:51 10b.

Tyhle starsi masiny proste nelze nemilovat

gremmi
gremmi napsal 02.07.20 v 09:15 10b.

Senzační

bruttopyr
bruttopyr napsal 01.07.20 v 22:22 10b.

Určitě je skvělá!
Na fotku z katalogu si taky pamatuju...