Honda CBR 900RR Fireblade (1993)

Vlastník bruttopyr
Vloženo 28.6.2020
Aktualizováno 28.11.2021

Znovu stejný typ (SC28) opět doma, akorát v jiné barvě.

Motorka koupena od Fritz-jürgen Uwe Filter, Rakousko

První dojmy - Fireoblude už jsem měl, tak jsem byl hned doma, člověk hned pozná i který šroubek není originální, co chybí, atd.

Motorku bych doporučil pro - Jen pro srdcaře! A pro milovníky veteránů... :-)

Doplňky na motorce - Karbonový blatníček nad zadním kolem.
Hnusný (ne)laďák, vlastně spíš roura od kamen - už je pryč.
Jinak nic, prostě originál.

Edit: Prodáno 23.11.2021, věřím, že nový majitel bude spokojen. Mě teď čeká fáze radosti s VTR SP1. Snad se mi ještě v budoucnu nějaká SC28 do garáže vrátí.

Už jsem jednu první Fireblade z r. 92 měl a byl s ní, coby se snem z mládí, maximálně spokojený. Její popis i fotky si můžete najít v mém Deníku.

Jenže pak jsem kvůli vyhřeznuté ploténce a bolavým zápěstím na ní nebyl schopen delší dobu vydržet a nevypadalo to, že by se na tom mělo něco změnit. Chtě nechtě jsem dal inzerát a milovaná Fireoblude šla v 2018 k novému majiteli do Ostravy.

Pak jsem šel do ultra pohodlné a přesto dostatečně silné Yamahy XJR 1300 a na záda to bylo opravdu jako balzám. Nicméně po roce cvičení se záda trochu zlepšily a s ní se zvýšil i můj počet návštěv stránek s inzeráty – na co jiného než SC28. Barevně se mi nejvíce vždy líbily ty s trikolorou.

Po dalším půl roku se mi podařilo najít jednu v Rakousku v relativně originálním stavu. Byl jsem se na ní v Österreichu v průběhu březnového Motosalonu předběžně podívat a poté co jsme si plácli, tak jsme se dohodli, že Rakušák ji odhlásí a já si pro ni další týden o víkendu měl zajet. Jenže přesně den před vyzvednutím se kvůli Koronasvinstvu zavřely hranice a já měl až do června smolíka...

Nicméně teď už je konečně doma. Je s originálním čirým plexi, byť s částečně popraskanými plasty opravovanými prasácky americkou páskou a dalšími ranami osudu z obou stran, kterým se stroj za ty roky nevyhnul.

Hnusný laďák průměru ropovodu Družba už šel do Sběrných surovin jako první, byl nahrazen originálním výfukem, který tam prostě MUSÍ být, přestože moc krásy nepobral.

Coby „originálový fetišista“ ještě nejsem úplně smířený s bíle nalakovanými koly, takže v budoucnu půjdou zpět do originální černé barvy.

Nad novým lakem celé motorky a originálními polepy jsem původně taky uvažoval, ale už jsem tu myšlenku zavrhnul - originál ničím nenahradíš.

Vím, že je to „stará Yebka“, ale tenhle typ s kulatými světlomety je prostě pro mě srdcovka jako hrom!!

Mechator
Mechator napsal 09.12.21 v 10:49 10b.

Ta je...je ještě na prodej?

Frankie
Frankie napsal 28.11.21 v 09:32

Von to prodal !
Takový krásný motorky se přece neprodávají...a když už, tak třeba mně Ale než jsem se rozhoupal, už byla pryč. Příště musím být rychlejší, nebo spíš jsem netušil že je o veterány takový zájem a ještě na začátku zimy.
Tak kde je VTR v profilu, šup sem s ní

Mann
Mann napsal 03.09.21 v 19:49 10b.

Jeden z úžasných strojků devadesátých let Tak jako jsem se otáčel tenkrát, otočil bych se se zalíbením i dnes

Snekofon
Snekofon napsal 04.05.21 v 20:05 10b.

Pane dojít na tento profil byla chyba. Už u sebe jsem zmiňoval, že v rámci moto z 90tých toužím po GSF1200N z 1.generace, CBR900, myšleno právě SC28. Je to nádherný stroj, zakladatel legendární řady, i při respektu k ostatním strojům dané doby prostě pro mě bude vždycky tato mašina symbol síly, rychlosti a elegance. Plně rozumím i tvé snaze dát ji do původního stavu a opatrně ji občas protáhnout...tento stroj je i moje meta, a v koutku duše doufám, že se k němu taky jednou dohrabu. BTW. Prase ve verzi 502/05 je mojí velkou zatím taky nesplněnou touhou. Tak ať ti to spolehlivě a pohodov? jezdí. Budu sledovat inzerci, kdyby ti zas luplo v zádech

findejs1310
findejs1310 napsal 14.03.21 v 17:45 10b.

Krásnej Fároš