Honda CB 1000R (2010)

Vlastník Maartyy
Vloženo 23.6.2020
Aktualizováno 23.6.2020

Honda - sekačka, lodní motor, centrála, čerpadlo, skútr, auto, motorka - to vše dohromady je tenhle stroj. Umí nadchnout, nedokáže urazit. Fotky jsou jedna věc, na živo je to prostě perfektní!

Yamaha FZ1 N: Celou dobu jsem ji chtěl, byla to jasná volba po R1. Ale nerozhodní prodejci, tragický stav kousků v rozumné ceně a někdy zase nerozumné ceny, nejspíš špatná situace na trhu rozhodla, že FZ1N mou další mašinou nebude.
Kawasaki KZ 1000: Novější model (2008+ tuším) se mi líbil, ale slabší podvozek a brzdy, horší posez a celkově nějaký vnitřní pocit mě od ní odradil.
Triumph Speed Triple: Zavadil jsem o něj pohledem, ale asi mě neuchvátil a cena/roky výroby/nájezd mě na bazaru moc nenadchly.

První dojmy - Poprvé jsem na ní seděl až při koupi. Pršelo, všude mokro a i tak mi ukázala, že s ní nuda nebude. Myslel jsem, že bude jako skútr, vyzkouším, rozloučím se s majitelem, celou cestu na ní budu myslet, koupím si FZ1 a na Hondu CB1000R si už ani nevzpomenu. Hovno! 5 minut v sedle a bylo mi jasné, že pro žádné FZ1 nepojedeme dalších 250km. Zátah, ovladatelnost, brzdy, ukazatele, posez a pocit v sedle, stav, cena, tohle vše bylo prostě Honďácky dokonalé.

Motorku bych doporučil pro - Každému, kdo chce odpočinek od sportovní motorky.

Doplňky na motorce - Gipro
Tuna modrých hovadin
Padáky

Čeká mě nejspíš nová baterka, laděný výfuk, zadní guma, závažíčka, páčky, víčka na nádobky.

Průměrná spotřeba - 6.97 l/100km

Vybírání bylo dlouhé a kruté, trh byl prázdný a i když jsem rozpočet zvedl daleko za 100k, tak stejně nebylo z čeho vybírat. I když už jsem našel povedený kousek, tak majitel si rozmyslel prodej, jinak trhu vévodily stálice v pofidérním stavu nebo pofidérní ceně. Rozšířil jsem hledání i o CB1000R. Fotky, videa, údaje na papíře mě od ní odrazovaly, ale na druhou stranu zdravý rozum mě k ní táhnul. Jenomže se situací na trhu to bylo snad ještě horší. Nejlevnější kusy žádný zázrak, ty lepší hodně převyšovaly můj rozpočet. Asi dva dny před odjezdem až za Prahu pro FZ1N se objevila tahle kráska v inzerci. Pár modrých blbostí místo origo páček a víček, ale jinak fakt krasavice. Ročník 2010, nájezd 33k a velice příznivá cena mě přinutily zahrnout ji do trasy. Ještě jedno FZ jsme po cestě navštívili, které bych asi koupil, nebylo na něm nic špatného a velice příznivá cena mluvily pro koupi, ale do Brna zbývalo asi 30km a já tu Hondici prostě musel vidět! Tak jsme tam teda vyrazili a nelituji ani kapky projeté nafty. Už při obhlídce jsem měl hubu od ucha k uchu, majitel byl opravdu fajn a svezení mě přesvědčilo, že Honda má koule tam, kde je má mít. Tak ji mám doma, poperu se s úředním šimlem, protože "fachmane vydoluj účet, vem si dovolenou a náš stát ti dovolí přihlásit motorku" a vyrazím na nějakou tu první projížďku.

delfuegos
delfuegos napsal 27.06.20 v 23:33 10b.

White_Wolf_Garage
White_Wolf_Garage napsal 27.06.20 v 23:06 10b.

Pecka!!! Hodně šťastnejch KM!!!