Honda CB 650R (2020)

Vlastník Marty720
Vloženo 22.6.2020
Aktualizováno 23.8.2023

Univerzální náháč pořízený na přemísťování po městě a víkendové projížďky.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Při koupi rychlé jednání a ochota, kde ale není. Uvidím až přijde servis.
EDIT: Servis taky super, záruční i pozáruční. Hlavně díky nákupním cenám dílů jsou cenově vlmi přízniví.

Yamaha MT-07: Názory jsou skoro všechny subjektivní, pořád je to super motorka a nebýt CB650R, tak jdu do ní. Ale: má kratší rozvor, nižší sedlo, nic moc brzdy a podvozek, má divočejší dvouválec, nesedl mi vzhled. Věřím ale, že příští generace bude super.
Suzuki SV 650: Z praktického pohledu stejné důvody jako MT-07, hlavně ale příliš konzervativní vzhled a jezdí jich snad až moc. Navíc všude čtu, že na začátek to není nejlepší volba.
Kawasaki Z650: Podobné důvody jako u MT-07
Ducati Monster 797: Při mém rozhodování největší konkurence, Honda ale na papíře vítězí ve všech kategoriích

První dojmy - Nejvíc jsem se obával, jestli se na ní vejdu, nakonec ale bez problému. Je i přes ve své třídě nadprůměrnou hmotnost, rozvor a výšku sedla překvapivě mrštná, nejpříjemnější první dojem je asi jemnost plynu a nástupu výkonu (i když má lankový plyn). Brzdy jsou super od 0 najetých km.

Motorku bych doporučil pro - Spíš pro koho je nevhodná: Pro někoho, kdo chce na motorce cestovat delší trasy - sedlo není moc pohodlné (ale možná je to mojí výškou). Pro někoho, kdo chce jezdit rychleji než 160 km/h - odfoukne vás to (ale možná je to výškou). Pro úplného začátečníka (to je ale asi dost sporné). Pro někoho, kdo nechce pro výkon vytáčet motor - je to vysavač. Zkrátka je to naháč, takže umí skoro všechno. Nic z toho ale neumí lépe, než specializovanější motorky.

Doplňky na motorce - Quickshifter, kosmetická neo sports café sada, tail tidy, bar end zrcátka,

Pořízená primárně na cesty po městě a víkendové blbnutí, prostě na vyléčení z dieselových cest do práce. V momentě psaní popisku na ní mám najeto pouze 200km, takže nemám moc materiálu o který bych se podělil. Papírově jsem jí vybral hlavně kvůli čtyřválci (snad jediný v téhle třídě) a také kvůli tomu, že je o chlup větší než podobné motorky. Spíše mě ale okouzlil vzhled. Při testování mi dokonale sedla, tak nebylo co řešit. Důležitým plusem je určitě to, že přes vyšší výkon než srovnávané motorky má plynulejší křivku jeho nástupu - začátečníka tedy nevyděsí a dá se s ní pohodlně jezdit do 6000 RPM s pocitem, že má 40 koní. Pokud se ale vytočí nad 8000, opravdu se probudí. I když 94 koní není zdaleka srovnatelné se silničními litry, spolu s řevem (opravdu je potřeba točit, jestli ten výkon chcete) je opravdu zábavná. Zkrátka univerzálnost motorky jako naháče je podtržena univerzálností motoru. Jestli se mi něco na motorce přímo nezamlouvá, je to display. Ukazuje všechno potřebné, poskládaný je ale trochu nepřehledně a hlavní problém je s viditelností. Je vidět skvěle na přímém světle a ve tmě, při běžném venkovním světle je ale prostě vybledlý. Dále nechápu systém sundavání zadního sedla. Otočit klíčkem, zatáhnout za očko? Ne, stejně se se sedlem minutu hádám kdy konečně úchyty povolí. Možná je to rukama, možná to časem povolí. Ještě bych rád zmínil barvy. Je v dostání v lesklé černé a červené metalíze, dále v matné tmavě modré a v matné stříbrné metalíze. Byl jsem rozhodnutý pro modrou, která mi ale naživo vůbec nesedla - vypadá prostě (subjektivně) mnohem hůř, než na fotkách. U stříbrné to byl pravý opak. Na fotkách vypadá jako obyč nezajímavá stříbrná, naživo ale kombinace matné a metalické vyšla dokonale a navíc perfektně podtrhuje bronzové a zlaté detaily motorky. Stříbrnou jsem viděl naprostou náhodou v den objednávky a stát se to po objednání modré, nadšený bych nebyl.

mta
mta napsal 17.10.23 v 08:52 10b.

Hezký popis
Sundávání sedla - opravdu nic moc. Já trochu nazvednu vzadu a plácnu rukou na přední část. Tohle pan Honda moc nedal.

drake1961
drake1961 napsal 11.08.21 v 22:57 7b.

...stříbrná je fakt nejkrásnější...

Nabijec01
Nabijec01 napsal 26.06.20 v 14:40 10b.

iPetrCZE
iPetrCZE napsal 26.06.20 v 09:02 10b.

Vitej v klubu! Vybral jsem ji z uplne stejnych duvodu jak ty :) Jenom, kde si sehnal quick shifter? V Honde mi rekli, ze nejdriv na podzim...

Kabčo
Kabčo napsal 24.06.20 v 15:58 10b.

Krásna motorka. Je ich vidieť stále častejšie na cestách,lahoda pre oči. Dobrá recenze a samozrejme ,,kolama dolů" a hezkou sezónu, i ty příští