Moto Guzzi Nevada 750 (2000)

Vlastník Papanhe
Vloženo 21.6.2020
Aktualizováno 15.6.2021

Padla do oka na první pohled, prdlavka, třesavá, super.

Motorka koupena od DaPmoto

První dojmy - Nemůžu porovnávat. ČZ není srovnatelná. Jawa půllitr před 30 lety už nepamatuji. Jede se na ní dobře na první dobrou. Nechám upravit sedlo vzhledem k mé výšce potřebuji jiný posez. Jinak spokojenost. Na okreskach je jako doma. Výkon 36KW je pro mně destatečný. Motor jde pěkně od spodu, v celém rozsahu otáček. Na nějaké velké závěry mam hodně málo najeto.

Doplňky na motorce - Připra na sezónu. Krom běžných věcí. Nově čalouněná sedačka, vylitá nádrž kaučukem a potah.

Průměrná spotřeba - 4.51833 l/100km

Zkušenosti? časem až budou.
Zatím: ovladatelnost výborná.
Spotřeba do 5L - převážně po okrskách.
Výkon 36KW na couračky až až. Bydlíme v kopcích a do ještě větších kopců jezdím.
Podvozek bych si uměl představit malinko měkčí. Jinak dostatečně pohodlná.
První mráček na obloze : nádrž měla na spod několik drobných puchýřků. Dnes se ukázalo že je pod některými prorezlá. Nastoupilo lepidlo na kov. Snad je to to nejhorší co mi předešlý majitel naďelil.
Lepení děr drží.
Zkusil jsem si na ní, místo spolujezdce a na metrdevadesát to není. Mám domluveno ušití vyššího sedla. Pak bude za řídítky úplná pohoda a za sebou jezdit nebudu. ?
Po 2000Km si začínám zvykat na kardan, lehké podjíždění z. kola při akceleraci v zatáčkách. Není to horší než podélné rýhy v asfaltu.
Vibrace od motoru souvisí samozřejmě s otáčkama motoru a zařazeným kvaltem. Takže stačí vhodný kvalt a je po nich.

Hodnocení po najetých 10 tis Km.
S Guzinou jsme se docela sžili. Naučil jsem se využívat její celý rozsah. Jak ke kochání taky pro jízdu plném výkonu. Do zatáček jde bez problémů. I podle zkušených jezdců to je velmi univerzální stroj. S čím můžu jen souhlasit. Při projížďkách s ostatními se na tom dá v pohodě stíhat. Motor táhne v celém rozsahu otáček. Jeho výkon narůstá lineárně až do omezovače. Jsou tam místa kde jsou vibrace od motoru výraznější 3600 až 3900 pak koně zařechtaj a jde krásně hladce, též ve spodku když se člověku nechce při akceleraci podřazovat.

Papanhe
Papanhe napsal 30.11.21 v 20:20

Tomgregr
Tomgregr napsal 20.01.21 v 20:03 10b.

Krasavica!

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 03.01.21 v 20:11 10b.

Klasika za 10!

Papanhe
Papanhe napsal 03.09.20 v 19:47

Jsem

pkKun
pkKun napsal 01.09.20 v 21:28 10b.

Moc pěkná a doufám, že budeš spokojený, aby nás tu v okolí bylo více