BMW R 1200 GS Adventure (2011)

Vlastník kojot
Vloženo 19.6.2020
Aktualizováno 26.6.2020

Zatím nemám co bych psal. Dlouho jsem ji chtěl, tak už ji mám. Předpokládám nějaké to cestování. :)

BMW R 1200 GS: Slušná nabídka

První dojmy - Velká fakt velká. Pohodlná, přijemný podvozek, traktorový chod motoru mi vyhovuje. spousta prostoru na sedadle i v kufrech. Na místě je to fakt těžký a s plnou 30L nádrží o to víc. Jakmile se roztočí kola neohrabanost "zmizí" , pocitově ale zůstává a víte, že řídíte velký stroj.

Motorku bych doporučil pro - Cestovatelé na dlouhé trasy.

Doplňky na motorce - Navigace Navitel, 3x kufry Zega - origo BMW. Pár drobností.

GSA 1200 je stroj, který jsem chtěl už když jsem měl Transalpa, protože mu chyběl výkon.Ale cesty k GSA vedly přes další stroje a po 10 letech ho mám. Zatím po cca 500 km mohu zhodnotit následující:
Motor je výborný, nenutí mě hnát se za otáčkami a stále to vytáčet do bezvědomí. Jen bych chtěl změnit charakteristiku dole pod 2 tis otáčkami. Tady mi to přijde hodně udušené, polomrtvé. Stačí ale přidat a motor ožije a krásně lineárně táhne až přes 6 tis otáček, kde je špička toho co dokáže nabídnout, pak se dá pokračovat ale je to už něco kam nemá cenu se vydávat. Motor to utočí klidně i přes 7 tis, ale už jen rostou otáčky a nic víc tam není.
Naprosto špičkově to brzdí. Účinek je perfektní na to kolik GSA váží. Musí to brzdit, protože na cestu na to naložím včetně osádky dalších 150kg. Zatim nevyzkoušeno ale na GS800 jsem to vážil, takže sem méně dávat nebudu :)
ESA podvozek je super, bojím se jen o to jak dlouho bude fungovat, protože jde o elektickou "hračku" je to takové rozvážné nastavování co se dá vše zvolit, ale je opravdu znatelný rozdíl pokud nastavím, Normal/Sport nebo zatížení na jedno / dva / dva s kuframa atd.
Zrovna včera jsem jel 15 km polní cestu s výmoly ve dvou, zvolil jsem comfort a terén, podvozek se proměnil v měkký a filtroval cestu slušně, at jsem jel 40 nebo 80. Na silnici jsem se ale hned vrátil k Normal nastavení, protože jsem si připadal jak lodi.
Doufám, že přijde cesta (přijde ten čas) kdy zas poletíme 600km v kuse někam daleko a GSA mě nezklame, ani tím že budeme každých 250 zastavovat na tankování, protože při plný nádrži mi to píše dojezd 720 km.. takže třeba hurá směr Satu Mare .)

Vlado
Vlado napsal 24.01.23 v 13:00 10b.

H1000
H1000 napsal 20.06.20 v 09:46

Zatím je to dobrý, K lékaři běž až ti začne mašina odpovídat. Tak je to ještě neškodné.

69šakal
69šakal napsal 20.06.20 v 00:12 1b.

tak taky nevim... je tvoje jmeno fakt kojot? nebo ko..ot? Ale pěkný fotky a fakt smysluplnej komentář.. mám rád lidi se smyslem pro humor a proto věřím, že se jedná o jednoznačný žert.

Brukev
Brukev napsal 19.06.20 v 23:03 1b.

Pardon, ale tady se píše o motorkách a jejich vlastnostech, něco pro další potenciální majitele ... tohle je k ničemu ... .