Royal Enfield Himalayan (2020)

Vlastník Djkiki
Vloženo 18.6.2020
Aktualizováno 18.6.2020

Láska na první pohled a ještě větší na první svezení. Zrozen pro zábavu ať na silnici tak v terénu.

Motorka koupena od FIRMA:Vintage Garage (Strašnice (Praha 1 - Vyloženě s prodejcem Vintage zkušenost nemám, koupeno v prodejně v Brně, ale je tam velmi milý chlapík, kterému nejsou motorky cizí a pobavíte se s ním o čemkoliv, za mě super přístup.

Kawasaki KLE 500: Láska k RE byla větší
Yamaha XT 660 X: Nebyla nikde k mání

První dojmy - První jízda vůbec byla trochu nejistá, jela jsem tenkrát za Rofíkem k Havl Brodu, abych si zkusila, jak se na tom vůbec sedí ? Pro mou malou osobu rozhodující faktor, s mými 158cm. Půjčil mi ji úplně bez problémů a já můžu říct, že má láska se rázem zvětšila a utvrdila. Mé druhé a delší svezení proběhlo letos na testovací jízdě u Vintage garage, v prodejně v Brně a tentokrát jsem to brala schválně kousek v terénu a v zatáčkách a svezení bylo natolik silné, že jsem si ji hned objednala a bylo to.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi, kteří se chtějí bavit jak na silnici tak v terénu, ale nepotřebují výkon, aby jeli po dálnici 130 a nebo vyjížděli krpály. Pro takové živější pohodáře ?

Doplňky na motorce - Zatím jen padací rámy od GIVI, protože ty originální jsou pouze 2 bodové a prý se ohýbají při pádu.

S himouškem máme najeto prvních 500km, jezdili jsme převážně hodně klikaté silnice, protože do terénu jsem zatím neměla odvahu, nebo spíš dokud nebude vybaven padáky a min kryty páček.
Těch 500km bylo hned pryč a teď je na garančním 1.servise. Tož netrpělivě čekám až mi ji z Prahy dovezou zase zpět a já konečně budu moct podniknout něco delšího a nejspíš už i ten terén. Padací rámy došly těsně přes servisem a páčky budou hned po něm. ?

Mé prozatimné dojmy...
Motorka je i na svůj nižší objem živá a tahoun, možná je to i mojí nízkou váhou 60kg. Velmi se mi líbí jak táhne od spodu a je schopná i na 3jku posbírat pokles pod 2tis otáček. Cokoliv jiného by mi chcíplo, ale toto se drží ?
Motorka je lehoučká, ačkoliv s moji výškou musím stát pevně jen jednou nohou na zemi, což mám obavy, že v tom terénu to bude problém... Ale nepředbíhejme. Přemýšlela jsem, zda těch udávaných 192kg někdy zvednu ze země, pokud bude třeba, ale myšlenku toho, že by mi snad někdy spadla jsem zavrhovala i přes ujišťování kamaráda, že pokud chci do terénu, tak s tím musím počítat. No, nebudu lhát... Už si lehla, paradoxem však je, že to bylo při sundávání z hlavního stojanu z mírného náklonu ode mě ?? ale zvednout šla úplně v pohodě v pozici čelem k ní až jsem se sama divila, že to jde tak snadno. Ale co, aspoň už to mám za sebou, tuto nikdy nemyslitelnou zkušenost.
Co se brzd týče, ta přední je vážně slabší, takže při nouzovce to chce použít bohužel obě dvě, ale když se tak stane, tak to brzdí dobře. Nicméně člověk pokud umí předvídat, tak patřičně s předstihem už lehce přibržďuje, aby nedošlo ke kolizi.

XAM
XAM napsal 29.05.21 v 10:00 10b.

Super

nexus
nexus napsal 19.08.20 v 12:23 10b.

originální fešná mašina

nepirum
nepirum napsal 01.07.20 v 19:35 9b.

Ať ti slouží! Právě ji zajíždím ( teď 3000km ) .

Šanik
Šanik napsal 22.06.20 v 05:26 8b.

Seděl jsem na tom na Motosalónu, vše je určitě jak zde píší ostatní.

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 21.06.20 v 21:31 9b.

Hezká motorka i na lehčí off výlety do přírody zajímavá volba pro ženu..