Honda CB 500F (2017)

Vlastník Hatakka
Vloženo 18.6.2020
Aktualizováno 18.6.2020

Jednoducha, hezka, poctiva motorka

Honda CB 500X: Cena a vedel jsem, ze stejne budu jezdit jen silnici, takze netreba verzi CB X

První dojmy - Hned mi padla do ruky..teda abych byl uprimny, mel jsem cerstve ridicak a nic jineho nez moto z autoskoly neridil, takze neni moc z ceho porovnavat, ale ve srovnani s tou ze skoly, tohle bylo prijemne svezeni, hned me nadchla.

Motorku bych doporučil pro - Zacatecnik (top volba), holka, motorkar ktery se chce obcas projet,a nehleda nic komplikovaneho

Doplňky na motorce - Centralni stojan, padaci ramy, drzak na topcase.

Jak jsem psal, jsem zacatecnik (kdyz nepocitam skutry) a chtel jsem neco na cem se hlavne naucim, proste obycejnou ale moderni motorku, zadny srot, neco co se mi bude libit, nebudu to muset jakkoliv opravovat, bude radost na tom jezdit..no a CB 500 F to naprosto splnuje.
Koupil jsem to od typka tady z motorkaru. Vlastne trochu silenec, ale v tom nejlepsim slova smyslu. O motorku se maximalne staral, neustale ji lestil, mel ji v garazi na koberci, byla jako nova. Skvele mi ji zajel, naprosto poctive, neosidil to, vic jsem si nemohl prat. Snazim se v te peci pokracovat, tankuji pouze 100 oktan, pridavam aditiva, tech par korun navic si zaslouzi.
Mam uz za sebou par stovek kilometru, jsem z ni stale nadsen. Jak se nekdy frazoidne pise "motorka odpusti chyby", tak u teto si myslim to opravdu plati. Na jednotlive kvalty se da jezdit v hodne velkem rychlostnim rozsahu, nekdy tam mam sestku a jedu s tim pomalinku, motorka neskace, hezky se vodi.
Co se komfortu tyce, pro me naprosto vyhovujici, sedel jsem ted na Kawasaki Z650 a tam jsem si pripadal jak na motorce pro deti, proste na me byla mala (jinak ale super motorka, rozhodne nic proti ni, motorove to byla zase trochu jina liga), zrcatka, posez vsechno naprosto vyhovujici. Libi se mi i zvuk motoru.
Neni to zadny stroj na kterem byste se museli bat jezdit. Ale to jsem vedel, ze si nekupuju supersport. Chtel jsem se hezky od zacatku naucit jezdit a myslim, ze pro tyto ucely jsem si vybral dobre. Tim ale nechci rict, ze by to mela byt motorka jen pro zacatecniky. Parkrat jsem si zkusil jet i na dalnici a tech 160 km/h jsem z ni vytahnul (ale rozhodne to neni na delsi jizdu). Urcite bych se s ni nebal jet i na nejakou delsi cestu.
Z ceho jsem naprosto nadseny je spotreba. Jezdim vicmene tak jak mi to vyhovuje (neslapu ji prehnane na krk, ale zase ji zbytecne nesetrim) a dostanu se na maximalne nejakych 3,5 l. Coz mi prijde skoro bezkonkurencni.

Kdybych mel zminit nejaka negativa, at je tento cely muj popis objektivni, tak bych zminil absenci ukazatele zarazene rychlosti. Coz je pro zacatecnika dulezite - nicmene uz jsem si na to zvyknul a dovedu se ridit ciste citem a poslechem.

Myschan
Myschan napsal 17.05.21 v 11:01 10b.

Hezká motorka, přeji hodně šťastných kilometrů

David-Plzen
David-Plzen napsal 22.06.20 v 11:00

Take jsem zacinal minuly rok, koupil novou rocnik 2019 - ma lehci chod spojky, skvele se na ni jezdi, odpusti chybky oproti jinym prevykonovanym masinam. V Pisku na motokarovym okruhu jsem se neztratil, ale uz vyhlizim masinu, ktera by me povozila na velkem okruhu. Take jsem na dalnici neodolal a zkusil maximalku - 180 na rovine (merim 183, vazim asi 82). Jinak dlouhodoba spotreba 3.5. 4litry atakuje jen pri razantni jizde k omezovaci. Vydrzel jsm na ni celodenni vylet bez bolaveho pozadi. Dojezd ma vetsi nez hodne endur k tomu urcenych.

pp377
pp377 napsal 19.06.20 v 21:09 10b.

Pěkná měl jsem ji v červené před deseti lety. Teď o ní přemýšlím pro dceru.

iPetrCZE
iPetrCZE napsal 18.06.20 v 15:35 10b.

Najs. Prave jsem uplne tu samou prodal Moc dobra motorka do zacatku...