Honda NC 750X (2020)

Vlastník SLenoch
Vloženo 14.6.2020
Aktualizováno 14.6.2020

Pro mne nádherná motorka s váhou na dnešní dobu spíš nižší, s těžištěm posunutým hodně dolů.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Petr Kvítek skvělý prodejce

Kawasaki Versys-X 300: okolo 7 - 9 tis. otáček velmi nepříjemná jízda na vibrační brusce, v rychlostech nad 100 km/h \"nestabilní\"
Honda CB 500X: podobná cena, podobná váha, podobná konstrukce (větší přední kolo to nezachrání) NC spolehlivý, spořivý, pohodlný dálník s pro mne dostatečným výkonem \"odspodu\" a s těžištěm posunutým hodně dolů.

První dojmy - Pohodová, krásná motorka, která však umí ostatnímu provozu suverénně ujet a ukázat všem záda. Motor, který jde odspoda pořád stejně a nepřekvapí, mně vyhovuje, vím co přijde a nemusím se bát za to vzít.

Průměrná spotřeba - 2.81857 l/100km

Hledal jsem na údržbu nenáročnou motorku, lehkou motorku, motorku na ježdění okolo komína včetně polňaček a na cestování. Jednou z podmínek byla i spotřeba (jasně, chápu, ortodoxní motorkář spotřebu neřeší, ale já fakt nepotřebuji jezdit na motorce za stejné peníze jako autem)

Po několika měsících hledání té pravé jsem trošku vzdal váhu... motorky současnosti jsou těžké jako sviň... poměr kg/kW tak trochu brečí v koutě...

Bzučící zábavná Káwa Versys x 300 si to prohrála vibracemi rovnajícími se vibrační brusce a od rychlostí cca. 80 km/h byla jízda na vibrace velmi nepříjemná. V rychlosti nad 100-110 km/h byla jízda již nestabilní...

Hondu CB500X jsem z výběru nevyřadil, jen ji jednoznačně převálcovalo vedle stojící NCčko. Dlouhozdvihový motor (novější verze již více čtvercový) s tahem odspodu, s reálně ověřenou minimální údržbou, kterou nepředčí ani jednoválcové vzducháče s karbecem, kdy lze dohledat motorky jezdící v podstatě bezúdržbově stovky tis. km... Je bomba, že lze jezdit za tři litry na motorce, co bez problémů dá 190 km/h a stovku má za 5 sekund.

Úložný prostor místo nádrže? Skvělá praktická věc... Výfuk? Je relativně tichý, zvuk vydává příjemný a jeho dvouválcové bublání vyvolává úsměvy na tvářích lidí stojících okolo silnice.

rudirt
rudirt napsal 21.06.20 v 08:29 10b.

Bezva komentář, souhlasím že motorka nemusí žrát jako kráva...
Když je to půlmotor z Hondy Jazz, tak ať taky "ŽERE" jenom polovinu,
když nemusí tahat takovou hmotu!
Moc se mi tento stroj líbí a to když kolega přesedlal z RT a je spokojený
také o něčem svědčí...
Za mně 10 b a motka co má jeden z nejlepších poměrů cena/výkon!!!
AŤ SLOUŽÍ!

Geodet
Geodet napsal 21.06.20 v 07:22 10b.

Dobrá volba.

Vencanator
Vencanator napsal 15.06.20 v 21:22 10b.

Konečně zase někdo, kdo také nechce jezdit na motorce se spotřebou jako v autě! Často mi na tento názor někdo říká, že motorka je o emocích... jenže ty dle mého každý vnímá jinak. Každopádně vypadá pěkně, sám nad ní taky uvažuju. A jak se ti na ní jezdí s tvou výškou? Jsem podobně velký a třeba Versys 650 byl moc velký (a taky při nižších otáčkách hrozně vyklepaný a ucukaný, ale to už je jiná pohádka). Každopádně prozatím závidím a přeju ať dlouho, dobře a hlavně bez nehod slouží!

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 14.06.20 v 22:38 10b.

super stroj

sego13
sego13 napsal 14.06.20 v 22:25 10b.

pekná