renocar_unor

KTM 990 SuperDuke (2011)

Vlastník Daart
Vloženo 11.6.2020
Aktualizováno 1.5.2021

No jo, je to tu zase..Daart musel vyměnit motorku a co jiného než opět KTM, kde jsem ve výsledku asi nejspokojenější.

První dojmy - Dnes jsem viděl na youtube video z nějaké autoškoly, kde instruktor říkal, že není dobré zamrznout na jedné motorce na několik let, je lepší zkoušet a mít srovnání. Tak jsem rád, že jsem si trochu to moje střídání omluvil a doufám, že aspoň toto mi vydrží už nějakou dobu.

Motorku bych doporučil pro - Pro KTM úchyláky. Tuhle motorku a její kontroverzní design musíš milovat.

Doplňky na motorce - tankvak na tanklock, jinak série. Ve hře je tlumič řízení, zrcátka do řidítek a vlastní polepy.

Když jsem letos koupil MT-09, tak jsem si myslel, že konečně opěvovaný tříválec bude něco, co mě chytne a vydržím už u toho. Pravdou je, že ten crossplane tříválec se povedl a za srdce mě chytil, ale horší to bylo se zbytkem. Stupačky - špatně, ernogomie - špatně, podvozek - špatně... Všechno je to řešitelné, ale za poměrně dost peněz a zase takový wau efekt ta 09 nemá.

Zase mne to začalo tedy táhnout ke KTM. S největší pravděpodobností by mi doma skončil Duke 790, ale co nemůžu stále kousnout je ten design. To je tak ošklivá motorka, že jsem radši touto cestou nešel, protože vím, jak by to dopadlo. Ve hře svým způsobem byla i 1290, ale slušnější kusy jsou v cenové relaci, kterou nechci v rámci motorek akceptovat. Další důvod je i to, že je už přehnaně silný a je trochu kravina využívat 20% potenciálu...

Volba tedy potom byla vcelku jasná. LC8 je jeden z nejpovedenějších motorů vůbec. Ano, je náchylný na servis a má taky své mouchy, ale pořád patří k absolutním legendám stejně jako například gixxero K5. Superduka 990 důvěrně znám již z dřívější doby, kdy jsem byl hrdým vlastníkem a tudíž vím, co čekat. Hurá tedy zpět do stejné řeky a tentokrát snad dojde i na moje vlastní úpravy, které mám už v hlavě.

Recenzi motorky asi netřeba nějak zvlášť rozepisovat, protože k tomu jsem se vyjádřil u minulého Superduka. Takže hurá jezdit a vždy aspoň jedním kolem na zemi.

Míra
Míra napsal 13.06.20 v 12:39 10b.

To se u tebe MT 09 dlouho neohřála.

Tahle mi přijde hodně nenápadná, skoro šedivá.
Tím myslím aby motorku někdo nepřehlédl. Pak jen sorry já tě neviděl.

Tak ať dobře slouží.

parezi
parezi napsal 12.06.20 v 22:25 10b.

no tak ať ti dobře slouží...

Pumpido
Pumpido napsal 11.06.20 v 21:39 10b.

Tak snad Ti to chvilku vydrží...
Vypadá dobře

strakon
strakon napsal 11.06.20 v 20:44 10b.

Moc pěknej, užívej ve zdraví 10b.