Ducati Monster 1200R (2016)

Vlastník VeeJay
Vloženo 10.6.2020
Aktualizováno 1.7.2021

Super Naked se vším co k tomu patří. Sportovní podvozek i elektronika a 160HP twin. Prostě top Příšera od Ducati.

Motorka koupena od Profi-moto.cz (Děčín IV-Podmokly) - Firma Ondry Metely. Asi jeden z nejlepších prodejců a servisů moto v ČR. Oficiální zastoupení MV Agusta a Ducati. Jen skvělé zkušenosti.

BMW S 1000 R: důvod neuveden
KTM 1290 Super Duke R: důvod neuveden

První dojmy - Spadlá brada. Neschopnost mluvit. Jen ohromnej rohlík na tlamě a hýkání blahem. Tahle bestie mě dostala od prvních kilometrů. Chyběl mi quickshifter, na který jsem byl zvyklý z BMW, ale na to jsem rychle zapomněl. Teď už se jenom na tom pořádně naučit a nezrakvit ;-))

Sportovní náčiní s komplet stavitelným podvozkem Öhlins, vyspělou elektronikou a v té době nejlepšíma Brembama. Pro mě teprve nedávno objevená kategorie naháče mi strašně sedla do ruky. Nejdříve jsme se svezl na stejné od kámoše. To jsem si ujasnil, že k cesťáku doma přibude naháč. Pak jsem laboroval mezi S1000R, SuperDuke R a Monstrem v Rku. Bylo to spíš dílem náhody, že jsem skončil u Ducati. Na a už mě mají ...

Monster 1200R je motorka na sportovnější svezení na silnici ale hlavně asi na hobby okruhy. To mě teprve čeká.

Tuhle motorku hezky popsal jeden inzerát na motorkáři.cz. Píše se tam:
Nejsilnější Monster vezer R (m.r.2017), ovládání ABS, DTC kontroly trakce, DWC (Ducati Wheelie Control), nastavování jízdních režimů, plně stavitelný podvozek ÖHLINS, brzdy BREMBO, kování kola MARCHESINI, upravený motor Testastretta 11°DS produkuje výkon 160 koní (117,7 kW). Ohromnou výhodou, jak už je u modelů Monster zvykem, je jeho lineárnost, kdy lze pohodlně jezdit i v nízkém spektru otáček. Trubkový rám Trellis, pneumatiky Pirelli Diablo Supercorsa SP. Při pohotovostní hmotnosti 207 kg a výkonu 160 koní, dostaneme poměr 1,29 Kg / 1 Hp. Pokud si nedokážete představit, co to znamená, je to poměr lepší než který má LaFerrari (1,32 Kg / 1 Hp). Zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za 3,2 vteřiny, což je i ve světě supersportovních motorek hodnota více než dobrá. Zvlášť když uvážíte, že se nejedná o klasické okruhové načiní a čistě sportovní motocykl, ale stroj, se kterým můžete vyrazit na kafe a cestou zpátky ukázat pár supersportům Vaše brzdová světla.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 15.06.20 v 10:50 10b.

Paulano
Paulano napsal 11.06.20 v 07:44 10b.

Vau krasavice Italská

WhiteHarry
WhiteHarry napsal 10.06.20 v 22:42 10b.

Krásná Italka

Brukev
Brukev napsal 10.06.20 v 21:55 10b.

Pecka stroj !! jednou jsem slyšel mezi barakama 1200 s Termiňónama a hned sem chtěl prodat Multistradu a koupit to !!! Na ten zvuk se nezapomíná