BMW R nineT Urban G/S (2017)

Vlastník BoBo1
Vloženo 10.6.2020
Aktualizováno 18.6.2020

Nádherná mašina v retro stylu zabalená do moderních a krásných tvarů.

Motorka koupena od Od soukromíka ze Slovenska

První dojmy - Na mně vysoká, ale krásně ovladatelná. Při prvním startu se kásně zatřásla, mechanicky a kovově zarachotila. Pak všechno přehlušil tepající boxer. Takový pocit je ovšem při každém dalším a dalším startu. A to mě baví.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kterým se líbí.

Doplňky na motorce - Dopňky z výroby- křížový výplet kol, led blinkry, vyhřívané ručky, chromovaný svody...
Bývalý majitel nasadil laďák SC Project
Moje doplňky:
Držák kufru a ochrana kardanu, kryt chladiče a nasávacího otvoru.

Nine T Urban GS je takovou poctou a připomenutím výroby prvního modelu GS v historii značky BMW. Konkrétně R 80 GS vyrobeného v roce 1980 a následného vítězství v rally Paříž-Dakar v roce 1981 s jezdcem Auriolem.

Motorku jsem přivezl v lednu ze Slovenska. Zkušeností zatím moc není, ale cítím se v sedle moc příjemně a každou cestu si velice užívám.
Motor tahá jako bejk, prostě 110 koní a 115 Nm je znát. Kdo zná boxer 1200 tak ví.
Brzdy jsou jako u každé moderní mašiny. Brzdí velice slušně. Vypínatelné ABS na zadním kole spolu s kontrolou trakce.
Podvozek je pevný a tuhý. Malé zdvihy pérování nedovolý nějaké velké teréní offroudění, ale tadle motorka je spíše o dizajnu než o terénních schopnostech.
Ergonomie stupačky, sedlo, řídítka je pro mně vyhovující, ikdyž trochu na hraně.
Úložný prostor prakticky žádný, tak jsem vyrobil nosič a přidělal malý kufřík.
Tím možná ubylo trochu místa spolujezdci, ale to neřeším.
Ovladatelnost je jedním slovem nádherná.
Na motorce mám silniční pláště, takže jednoznačně silnice nebo pěkná polňačka, ale mám připravený špalky tak uvidíme kam až to půjde. Ale s tou váhou se asi daleko nepustím. Jak píšu je to spíše o dizajnu.

Vlnič
Vlnič napsal 24.10.20 v 11:57 10b.

Líbí se mi to úplně neuvěřitelně

Mann
Mann napsal 15.10.20 v 11:32 10b.

Stylovka pro FAJNŠMEKRY

FrogySkoky
FrogySkoky napsal 14.06.20 v 21:03 10b.

Dobrý výběr mašiny. Ať ti slouží.
Koukám , že jsi byl taky na přehradě Sedlice,

zetor
zetor napsal 11.06.20 v 09:42 10b.

Kdybych neměl 194cm, tak si jí koupím taky...ale když já na ní vypadám jak medvěd na koloběžce... :D

Milan1963
Milan1963 napsal 10.06.20 v 20:34 10b.

Hezká motorka, moc jich tady ( na okrese určitě ) není. At' ti dál dělá radost.