Jawa 350/639 (1991)

Aktualizováno 16.2.2021

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 31 záznamů

BERZEKER
BERZEKER napsal 24.03.22 v 13:31 10b.

Nazdár... Já jsem to taky dočetl celé. máš to skvěle napsané. Vlastně 100 procent souhlasím. Zaujal mě hlavně ten karburátor a přední pneu.. Taky to pořeším. dík za tip... Rád bych ještě udělal nějak boční kufry, nevim jak, ale já to nějak udělám... Líbil se mi nápad udělat je ze dvou 20 l kanistrů a jelikož jsem klempíř, tak to tam zkusim nějak naformovat. strašně se těšim až tam nandám všechno co chci.

Genx
Genx napsal 22.12.21 v 15:06 10b.

Hezky napsané Když jde někdo do koupě Jawy s pozitivním přístupem a odpovědně vše servisuje, je to radost. A navíc ten zvuk po nastartování vždycky potěší

callowsick
callowsick napsal 07.11.20 v 07:52 10b.

Srdcař

StB
StB napsal 06.11.20 v 08:53 10b.

Stroj se vším co k peklu patří. Měl jsem 634-katastrofa napadená kutilem domácím, přes 638 a 640. To už celkem fungovalo, ale praskající rám, nebo v 20ti tis.km KO ložiska na klice... Už ne. Rád se na ně podívám zmáčknu dávno suchou slzu, nasaju krásný M2T smrad a pak zamávám. Přes všechny negativa Tě ale chápu a podporuju. Pěkně napsaná recenze a za nadšení a až mateřskou lásku jasně že 10b. Ať slouží.

krokoš
krokoš napsal 31.10.20 v 06:27 10b.

Čau, prečítal som to celé, pekné, pred 40-timi rokmi som jazdil na 634. Pred pár rokmi som si kúpil 638, takú istú ako máš, ale bez kotúča. Výfuky som mal na tom z kývačky , jazdil som na tom len na STK, ale , mal som ju. Nech ti slúži a robí ti radosť.

puffybodie
puffybodie napsal 25.07.20 v 22:09 10b.

Jasnych deset za poradny popis jak ma byt a ne dve vety, nadseni a taky stroj, ktery se pouziva jak ma

Triumphak
Triumphak napsal 11.06.20 v 08:34 10b.

Jenick
Jenick napsal 10.06.20 v 14:25 10b.

Je to už deset let, co jsem své třiapůli naposledy zamával a stále se mi při vzpomínce na ní otvírá kudla v kapse. O to víc obdivuju Tvé nadšení pro věc a ochotu tuhle věc dokola zprovozňovat bez nároku na normální svezení Ale chápu, když tohle miluješ, není co řešit Veselé je, že až ti s ní dojdou nervy, stačí jí zalít konkorem, zahrabat do slámy a za 50 let se na ní budou vozit Tvá vnoučata (pokud bude tou dobou co lít do nádrže)

faux4
faux4 napsal 10.06.20 v 14:10 10b.

Za popis a nadseni 10b
Na 639 jsem najezdil spousty km, poprve v Alpach, atak. Ale uz bych 2T dvouvalec Jawu doma nechtel..

petr1000001
petr1000001 napsal 09.06.20 v 20:30 10b.

Doplňky : Solvina
To mně dostalo,taky jsem ji mněl a rád vzpomínám,na všechny ty trable s úsměvem.
Byla první velká a byla moje,co mohlo být lepší
Ještě si vzpomínám,když jsem si ji přivezl,a půjčil jí staršímu kamarádovi-zkušenému motorkáři,přijel a u vytržení povídá: Ta táhne,jak svině.
Povídám hrdě,ta jede co
No a on jen dodal,..doprava.. šavle mněla jak dva rohlíky,ale rovnal jsem je až po roce a jezdil stylem,levá ruka přitahuje,pravá odtlačuje
A taky se dost často proměňovala ve stopětasedmu,když jsem začal předjíždět a druhý válec vysadil,to bylo skvělé šmátrat pod nádrž a hejbat kabelem na cívce,jestli pomůže,zkrátka je nej . Ať ti slouží,užiješ si spoustu všeho možného a v paměti zůstane jen to pěkné.A že toho bylo .
Palec nahoru

pp377
pp377 napsal 09.06.20 v 10:19 10b.

Ať Ti jezdí o 106!

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 09.06.20 v 09:02 10b.

Dobré čtení
Jawa je Jawa. Bude to montýrování okolo máš rád nebo ne a koupíš si Hondu. Měl jsem jí také a něco najezdila. Kluk, co jí ode mě bral s ní projel Evropou. Poslední vzkaz byl s Italských alp. Takže se na ní nechá jet kamkoliv. Ať Ti dělá radost a šťastné návraty domů. Buď zdráv

papiboy
papiboy napsal 09.06.20 v 07:32

Tak toto je román na Nobelovu cenu.
Román o láske.
Akože:
Moja Anča má síce fúzy a škúlavé oči, ovisnuté prsia a krivé nohy, ale v posteli vie krásne vrtieť s tým svojim tučným zadkom.
Čo ma po nejakých Monice Bellucci & spol., tie ma nejak neoslovili...

Jawiek som mal v praveku Pařezom počnúc cez 90-ky, kývačky, Panelku až po Bizóna a 634 pkkt, iné neboli. Aj som si s nimi občas zanadával, ale tvoja recenzia ma div nie donúti nejakú triapolu zohnať...

Je to recenzia o láske, krása. Keď miluješ, je toho strašne veľa čo riešiť...

Honzino1
Honzino1 napsal 09.06.20 v 06:54

Měl jsem, dokonce jsem si ji hrdě odvážel v ještě z mototechny. Protože člověk nic jiného neznal, byl šťastný i za toto monstrum. Uřvané, užrané a krajně nepohodlné (jízda z Ovy do Chebu byl masakr pro zadek a záda). Ale zase to nadšení, to tam bylo . Je to dobrá investice do budoucna a když si vezmu, že jsem ji tehdy nemohl prodat za 10tkč a koukám na ty ceny dnes , tak je mi na . Chybí ti tam ještě spousty drobností, třeba ten větrný štítek atd. Ale za recenzi máš . Já bych to už doma nechtěl.

Targus
Targus napsal 08.06.20 v 23:13 10b.

Zhodnocení.
Týneckému křápu ani bod.
Tobě ten zbytek za informace a zanícení (jestli to teda není vrozená blbost).
Až budeš mít Solvinu i na nočním stolku, dosáhneš mého mistrovství (blbosti).

P. S. Pokud nesrovnáš šavle, bude se ti to vlnit furt. Rozpěrka v blatníku předního kola ti nepomůže. Dělali jsme to se synem, motka se zklidnila až po srovnání šavlí.

Targus
Targus napsal 08.06.20 v 22:57

Kybergreg
Jen taková poznámečka ke karbcům peklostrojů zn. Jawa.

Karbec Jikov 2928CE je ten nejnepovedenější paskvil, co jsem měl v ruce.
Volnoběžná tryska úplně k hov** naprosto na všech kouscích, zkoušel jsem jich 5 - slovy pět kusů.Neseřiditelné křápy!!!
Většina těchto karbců způsobuje překrmení ve volnoběžých otáčkách, takže odcházejí svíčky, a je úplně jedno, jakou značku tam namontuješ.
Koupil jsem si rovněž čínskou kopii.
Doslova trága. Šoupátko jsem vybíjel kladivem. Tryskování nepasovalo, takže jsem to přteryskoval podle návodu. Mašina se vůbec nerozjela, jak byla překrmená, takže originály zpátky (HT pouhých 80!!!).
Furt to bylo překrmené, takže jsem skončil na tryskách z Báby, ale pořád ještě mám překrmený volnoběh (a to jsem dal VT 35!!!) a plný plyn můžu dát až od 4000 ot./min., jinak ho zahltím.
Prostě Čajnu nebrat ani náhodou.
Momentálně válčím s přeplavovacím karbcem ze 634. Sice to tak nejede, ale spotřeba okolo 5 l (konečně!!!). Bylo tam potřeba udělat redukci a vyřešit napojení na filtrbox, ale jinak v poho.

FogyGS
FogyGS napsal 08.06.20 v 21:45

JAWY 350 som mal za socíku, lebo nič iné nebolo, 634-7-02, bizon aj 638. A len čo bola možnosť kúpiť japonca, tak som sa toho zbavil. Dostal som totiž alergiu na 2takty. JAWA - nikdy viac. Ani českú ani čínsku či indickú.
Prajem veľa šťastných kilometrov

Tdicko
Tdicko napsal 08.06.20 v 17:12

Ahoj.. Jawu som nikdy nemal rad, v 1986 som ju mal a rad som sa jej zbavil.. ALE!!! Tvoj popis je uzasny a zelam ti vela pohodovych kilometrov. Mna prave tie vecne spinave ruky vobec nebavili. Este raz!!! Zelam zo srdca vela fajn kilometrov a mozno aj ja raz dospejem a pridem JAWe na chut...

Kybergreg
Kybergreg napsal 08.06.20 v 15:36

He he, super recenze, úplně se v tom vidím. Mě teda jawku (mám 640ku) nepřejel náklaďák, ale padák už jsem měl taky ohlej. Jinak já závady v podstatě nemám, když to přestane jet, tak je to přesně, jak říká Marek Slobodník "Je to vo sviečkach", takže šáhnu do kufru, vyměním svíčku na pravým válci (vždycky odejde ta na pravým válci) a jedu dál.
Na dálnici dám i těch 130, motor má svých 5000-5500 (nepamatuju si přesně, už jsem tak dlouho nejel) a frčím.
Btw. dočetl jsem se, že po výměně karbece za čínskou kopii klesne spotřeba skoro o litr a jede to furt stejně, možná i trochu líp. To by možná za ten utracenej litr stálo. Já mám dlouhodobou 4,5/100km.
Tak ať ti to drandí, snad se někdy potkáme.

passion
passion napsal 08.06.20 v 11:13 10b.

Vlnenie predku - daj si vyvážiť koleso. Ináč krásna recenzia - 10b.

wingleader
wingleader napsal 07.06.20 v 16:11 10b.

love Jawa at ti to jezdi!!

-Jandys-
-Jandys- napsal 07.06.20 v 14:07 10b.

velmi dobrá recenze,ať už každý ji pojme po svém Jawy 350/9 jsem měl dvě, s oběma spokojenost,hlavně univerzálnost.Když už něco tak se dá opravit i na cestě(jasně pokud voziš vercajk a dily)Byla to fajn doba kdy jich ještě jezdilo dost, stačilo obléct rifle džisku přilbu a na zábavě jsi byl king,dodnes nosím nášivku Jawa na vestě a nestydim se, přeju super adrenalinove zážitky

Čadil
Čadil napsal 07.06.20 v 03:50 10b.

Dost z nás na Jawě začínalo a dost lidí ji haní a ohrnuje nos ted,když je mašin plno.Ale tenkrát ,před 30.lety?350 byla něco.Já měl 350-360.Lítala pěkně,krom vysypaného ložiska na sekundáru žádny poruchy.

SkotyCZ
SkotyCZ napsal 07.06.20 v 00:00

Všem děkuji za komentáře , s Jawkou jsem spokojený a už jsem objednal tu výztuhu té vidlice, snad se to zlepší. Výkon mi zatím stačí, dálnice nejezdím vůbec a v zatáčkách mi těch 23 koní na tu stupačku a malou dávku adrenalinu v pohodě stačí. Zatím mám dost času, takže mi nevadí pár hodin týdně se té údržbě věnovat, ale chápu lidi co na to nemají nervy ani čas.

JohnCoat
JohnCoat napsal 06.06.20 v 22:54

Super. Jawu jsem měl, žádné vlnění přední vidlice jsem nikdy nepozoroval. Vlastně mě se ta Jawa asi nikdy nevlnila až na podélné nerovnosti, na nich to se mnou hodilo fest. Možná to bylo dobrýma gumama, možná podvozkem v dobrým stavu, možná obojím. Držím palce, ať ti to nadšení vydrží!

Pes69
Pes69 napsal 06.06.20 v 20:01 10b.

Jednoznačně to je starej smradlavej vergl, co tě asi občas někde nechá, všichni ti budou ujizdet a někteří možná i smát. Jenže na druhé straně, ty starý jáwky k nám patří, je to kus naší historie, udělají nám rohlík do helmy a zbaví depresí z moderního světa.
Vybral jsi dobře!

smitth
smitth napsal 06.06.20 v 19:52 10b.

Super počtení. Je dobře, že pravé Jawy držíme při životě.

cmiral
cmiral napsal 06.06.20 v 18:56 10b.

Jawa

TomyNav
TomyNav napsal 06.06.20 v 18:56 10b.

Hezky napsaný, zavzpomínal jsem na mladý léta... Ať to jezdí ! A kolama dolů !

Sema
Sema napsal 06.06.20 v 16:52 10b.

Jawa jede Pěkný čtení.

kain80
kain80 napsal 06.06.20 v 14:30 10b.

Pekny pocteni