Suzuki DL 650 V-Strom (2020)

Vlastník Sema
Vloženo 4.6.2020
Aktualizováno 20.1.2022

Léty prověřený motocykl pro výlety všeho druhu.

Motorka koupena od FIRMA:Motart (Praha 4-Braník) - Vše dle domluvy.

První dojmy - Ale jo, jelo se mi dobře hned od začátku. Jen ovladače blinkrů pořád hledám palci, holt síla zvyku. Přístrojovka přehledná, ovládání pal. počítače jednoduché. Zrcátka jsou na hraně použití, asi budu řešit rozšíření.

Motorku bych doporučil pro - Pro poklidné výletníky, bez větších offroadových ambicí. Což jsem i já.

Doplňky na motorce - Padáky, vyhřívané hefty, topcase, kryt pod motor Marselus.

Chtěl jsem pořídit nový stroj. Ve dvou jezdím minimálně, v aspoň trochu těžším terénu jsem nebyl už taky pár let. Díky tomu se vešel do výběru i V-Strom 650. Ten sice nemá charakter, charisma a podobné vlastnosti, ale jako spolehlivý společník na výlety blízké i daleké podle mého poslouží dobře. Mělo a má ho vícero kamarádů, párkrát jsem se svezl (na těch starších verzích), takže zhruba vím, do čeho jdu. Na tom svém mám zatím najeto necelých 300 km, tudíž se rozepíšu později.

Po 5000 km
Po čtvrt roce mám najeto něco přes 5000 km. A za mě dobrý. Motor má výkon dostatečný, slušně to brzdí, sedlo je pohodlný (hodně široký, což může dělat problém menším jezdcům), spotřeba kolem 4 litrů je taky fajn. Plexi nevyhovující ani v jedné pozici, to budu taky nejspíš řešit. Buď deflektor, nebo jiné plexi.

Po 20000 km
Nemám moc co bych napsal. Plexi jsem osadil deflektorem, hluk větru se zmenšil a jako bonus mi nepřistávají hmyzí mrtvolky na helmě. V Rumunsku jsme jezdili trochu i mimo asfalt, s opatrností jsem vše projel, ale revír pro Stroma to není. To jsem ale věděl. Jinak vše funguje jak má.

Shrnutí
Po dlouhém přemýšlení jsem dnes V-Stroma prodal. Nastaly u mě nějaké změny a pokud bude příležitost někam vyrazit, pořídím něco s větší průchodností. Ruce mám levé, tak potřebuju určitou rezervu. No a po naší domovině si rád budu brouzdat na Jawě. Každopádně ty dva roky se Stromem byly fajn, splnil to, co jsem od něj čekal a výletovalo se mi na něm dobře.

Delší výlety:
2020 Slovensko 1600 km
2021 Rumunsko 3300 km

Sema
Sema napsal 31.08.20 v 21:11

Díky

Béďa17
Béďa17 napsal 29.08.20 v 20:10

Přeji s ním spoustu pěkných motocyklových zážitků.

Béďa17
Béďa17 napsal 20.07.20 v 21:37 10b.

Přeji s ním spoustu pěkných motocyklových zážitků.

runda
runda napsal 11.07.20 v 14:10 10b.

po zkušenosti s dráty na starých motorkách jsem je taky nechtěl.

dundee5
dundee5 napsal 05.06.20 v 16:21 10b.

Ta černá je docela elegantní S tím charakterem bych nesouhlasil. Na to, že je to cenduro, tak to má dost charakterní motor.