Honda VT 500 Shadow custom (1983)

Vlastník malymotorkar
Vloženo 3.6.2020
Aktualizováno 3.6.2020

Vloženo: 06.06.2020, Uskutečněno: 05.06.2020, Zhlédnuto: 26x

Dneska jsem si byl vyzvednout v Autokelly opravnou sadu pro brzdovou pumpu, svíčkový klíč, baterku a najivně jsem si myslel, že budou mít i pojistky. Měli poslední 15A takže jsem jí vzal. Měl jsem cestu i do Hornbachu, tak jsem doufal, že je tam seženu, ale měli pouze 10A, což by na světla mohlo stačit.

Po návratu domů jsem naplnil baterku elektrolytem a vyměnil za starou. Vyměnil jsem pojistky a zkusil nastartovat. Nic. Sakra, někde je nějaký problém. Nechal jsem motorku chvíli stát a chvíli zkoušel startovat. Po nějaké době chytla. Super. Takže v budoucnu zkontrolovat palivový kohout, jestli není ucpaný a kouknout na karburátory.

Po výměně pojistek všechny světla běží, až na klakson. No nevadí, prozatím nepodstatná věc :D

Pokračoval jsem rozmontováním brzdové pumpy a sundáním ze řídítek. Chtěl jsem ještě zkusit povolit odvzdušňovací šroub, ale nepovedlo se ani za použití WDčka, takže by to chtělo nový (pokud se podaří vůbec sundat, jinak koupím celý nový brzdič).

Kouknul jsem na náhon otáčkoměru, vylámaný, takže objednat nový. Ještě jsem chtěl zkusit rychloměr, takže jsem si couvl na dvoře k bráně a rozjel se, ani se nehnul, takže jsem sundal náhon a ten vypadal v pořádku. Asi jsem neměl dostatečnou rychlost. Nevím, taky vyřeším až bude čas.

Koukal jsem ještě na pneu, ty už to mají také za sebou, jsou popraskané.

Při té příležitosti jsem si všiml, že je utržená guma u hadičky co vede z expanzní nádržky do chladiče a dokonce že je expanzka naprasklá a maličko z ní kape :-/ takže jsem večer zase trávil sháněním dílů na ebay.

O víkendu bych chtěl zkusit zrepasovat tu brzdovou pumpu a zkusit povolit ten odvzdušňovací šroub z brzdiče. Pokud se mi povede brzdu opravit, tak bych rád motorku vytáhl na testovací jízdu za vesnici, abych zjistil jestli není ještě někde nějaký problém při jízdě.

• První oťukání stavu motorky

Včerejší a dnešní den jsem věnoval zběžné prohlídce stavu motorky. Přední brzda nefunkční, přední světlo a blinkry nefungujou (z toho levý blinkr nemá sklíčko a žárovku), baterka KO, kryt heftu u plynu nedrží, vzduchový

Typ: Údržba
    Vloženo: 06.06.2020