Gas Gas EC 250 F (2012)

Vlastník Hříbek
Vloženo 31.5.2020
Aktualizováno 26.1.2024

Chtěl jsem japonský WR-ko, ale žádný slušný nebylo, tak mám španělský WR-ko

Yamaha WR 250F: Žádná ve slušném stavu nebyla k mání

První dojmy - + Lehká, ovladatelná, tahá na všechny kvalty stejně - uřvaná, nervózní ve vyšší rychlosti, chybí šestka

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo si to chtějí užít a nechtějí se prát s překoňovanýma bestiema.

Doplňky na motorce - Na stk si půjčuju komplet příbal

Celou zimu jsem lítal s borcama po lese na "zděděné" stopětadvacítce a i když jsem ji ždímal na maximum, už to prostě nedávala.
Zvažoval jsem 2t 300, ale ta trhá ruky z ramen, tak jsem vyhlížel pěkný WRko 250, ale ty jsou buď v žalostným stavu nebo nejsou vůbec. Nakonec jsem našel zachovalého Gase, který má motor z onoho WR. Navíc je i líp vybaven, ve předu Marzušky, vzadu Ohlinek, hydraulická spojka a vzhledem trochu exot.
Gas je parádně lehký a ovladatelný, motor funguje perfektně, jen mu chybí šestka, takže strop je sto km/h. Na druhou stranu ve vyšších rychlostech začíná byt nervózní a na můj vkus je dost uřvaný. Sice tam mám origo výfuk s novou vatou, ale i tak mi musel kamoš vyrobit tlumivku.
Edit: 10.2020
Po prvních rozpacích, kdy mi hned po koupi upadl stojan, Gas se pořád vybíjel a nechtěl jsem jezdit ráno abych nevzbudil půl vesnice, si to teď náramně užívám na stojan už mám díly, tak stačí přivařit, ale už jsem si zvykl stavět u stromu vybíjení bylo mou blbostí, protože červené tlačítko slouží ne jen jako chcípák, ale zároveň i jako OFF odpojovač. A do výfuku mi kamoš vyrobil tlumivku, sice to jede o něco míň, ale podstatně tišeji.
Od května máme za sebou už 40mth a skoro 1200km a užívám si ho víc víc, dokonce jsem ješte ani nepocítil výkonový deficit ba naopak. Výkon je krásně využitelný, tahá na všechny kvalty stejně a jediný co mě mrzí je ta 6tka. Podvozek je plně stavitelný, ale protože se v tom vubec nevyznám, musím nastudovat manual a naklikat na mou váhu, zatím mě ale plně vyhovuje. Chystám se i na velký servis i kdyz nežere ani kapku oleje, ale jistota je jistota.
Jako druhá moto do garáže naprosto super a s jistotou vím, že přes zimu to bude garážová jednička

findejs1310
findejs1310 napsal 10.05.21 v 20:20 10b.

Je potřeba se vyzuřit

hofi01
hofi01 napsal 20.11.20 v 16:57 10b.

Parádní stroj, parádní fotky, vypadá to na hezký tratě.. někdy mi musíš napsat, kde to je

Animals21
Animals21 napsal 21.07.20 v 08:25 10b.

Pěkně si to dáváš