BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník Pavel1971
Vloženo 31.5.2020
Aktualizováno 23.5.2021

Prostě jsem se svezl a bylo rozhodnuto.
Proč jsem na ní sedal ?
Asi nastal čas posunout se dál...

První dojmy - První dojem byl...? Proboha , vždyť je to těžký jako prase. Ale to mě přešlo, jakmile jsem měl obě nohy na stupačkách. Je to prostě tank a přitom neuvěřitelně poslušnej.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je nejvhodnější ? Asi pro toho, kdo chce ještě starou poctivou mašinu, co nikdy nezestárne. Ale do městského provozu teda moc není.

Doplňky na motorce - Moto jsem koupil již s doplňky, jako např. hliníkové kufry 3x, prodloužení zobáku ADV, padací rámy, přídavná světla.
Dodělal jsem nástavce na kryty rukou, držák na mobil a na prosbu batůžka, i jednoduchou opěrku na kufr.
Co bude následovat, zatím nevím. Ono se něco najde...

Proč jsem si ji vybral ?
Asi proto, žě jsem chtěl zůstat věrný značce a nechtěl nic co má až příliž elektroniky.
Máme spolu najeto (zatím) asi jen necelé 3.000 km, ale utvrdilo mě to v tom, že jsem vybral přesně podle představ.
Jaká je jízda na 1150 GS ?
Ti co ji mají, vědí a ti co ji nemají, asi nemá cenu povídat.
Zjednodušeně řečeno, jízdní vlastnosti jsou skvělé a to asi díky celkové konstrukci odpružení podvozku.
To co mě potěšilo, je i ta skutečnost, že oproti malé moto ( F 650) celkem budí respekt a to jak na parkovišti, tak i na silnici.
Co se týká brzd, myslím, že jsou OK, jen jediná a mnou doposud neznámá zkušenost byla v krizové situaci, kdy do účinnosti zasáhlo ABS.
Jízda s batůžkem ?
Téhle moto je to jedno, nezaznamenal jsem rozdíl ani ve výkonu, ani ve spotřebě.
Jede pořád stejně a pořád za 5l.
Na otázku kde se moto cítí nejlépe, bych asi napsal, je jí to jedno.
A jestli se s ní dá cestovat?
Proboha ANOOO, vždyť ji proto postavili...!!!

MONIKA2
MONIKA2 napsal 20.12.20 v 23:12 10b.

Čadil
Čadil napsal 02.06.20 v 11:16 10b.