Triumph Speed Triple RS (2018)

Vlastník George_MB
Vloženo 31.5.2020
Aktualizováno 29.7.2021

Opět Speed Triple, tentokrát v nejvybavenější verzi RS.

Motorka koupena od -

První dojmy - Oproti předchozímu Speed Triplu je znát nárůst výkonu a zároveň snížení hmotnosti. Motorka je tím pádem rychlejší a lépe ovladatelná. Výrazný posun spatřuji v převodovce, která je přesnější a ve spojitosti s QS naprosto dokonalá. Zejména podřazování bez spojky přináší do jízdy mnohem více klidu a větší soustředění na průjezd zatáčkou. Oproti předchozí verzi (nebyla to verze R) jsou znát silnější brzdy, které velmi dobře sekundují zvýšenému výkonu. Jediná věc na kterou jsem si zatím nezvykl je bezklíčkové ovládání. Čas od času se stane, že motocykl za jízdy hlásí ztrátu konektivity s klíčkem a to na klidu nepřidá. Navíc od té doby hledám klíček daleko víc než dříve (stejný problém mám u auta), to je ale asi nějaký můj vnitřní problém :). Nicméně klíček v zapalování je prostě klíček v zapalování.

Motorku bych doporučil pro - Zkušenější řidič, který má již nějaké zkušenosti za sebou.

Doplňky na motorce - Padáky Triumph, padáky motoru R&G, pár samolepek atd.

Ke značce Triumph mám velmi vřelý vztah, zejména po zkušenosti se Speedem předchozí generace. Volba nového motocyklu byla tedy předem jasná. Nicméně jsem uvažovat také nad Tuonem, který mi však připadá z pohledu výkonu zbytečně překoňovaný - třeba příště :)
Co se týče posezu na motocyklu, tak jej hodnotím jako velmi uvolněný a příjemný i na delší cestování.
Nejlépe se motorka cítí na kvalitní silnici plné zatáček, kde dá jasně najevo pro jaký styl jízdy byla stvořena.

aikon1
aikon1 napsal 29.01.22 v 21:00 10b.

Krásně si to ladis Jirko

Hříbek
Hříbek napsal 03.08.21 v 07:53 10b.

Parádní speed a super barevná kombinace tebe i stroje

Toman87
Toman87 napsal 07.06.20 v 14:21 10b.

nádherný Speed

Brukev
Brukev napsal 31.05.20 v 17:32 10b.

To je pecka, hlavně ty kola v téhle verzi jsou krásný . Pravda ale asi je, ze ty pozdější verze jsou trochu mensi... což je fajn když jeden nemá 100kg .
S klickem souhlasím, v autě to ještě chápu , ale na motorce je to k ničemu ...
užívej

Jacubson
Jacubson napsal 31.05.20 v 16:36 10b.

Parádní Speed Dobra volba