Triumph Tiger 800 XR (2012)

Vlastník Raisto01
Vloženo 31.5.2020
Aktualizováno 31.5.2020

Rychlá, výkonná, dravá, tak nějak

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - Rozumný přístup, dobrá domluva

Suzuki DL 1000 V-Strom: o dva roky mladší stroje, o 60 000 kč víc, nesmysl
BMW F 800 GS: stejný ročník, dvakrát tolik km, o 50 000 kč víc, další nesmysl

První dojmy - První tříválec a první moto mimo Japonsko, nepočítáme li Jawu a stroje z DDR. Třívalec naprosto parádní, výkonu dostatek, lepší endurovlastnosti než Strom, tak moc nebylo o čem.

Motorku bych doporučil pro - Tak asi pro každýho kdo chce cestovat a líbí se mu Tiger :-)

Doplňky na motorce - Kryt motoru HEED (Polsko), kryt chladiče Triumph, padáky Kappa, nosiče kufrů Marselus, centrální stojan no name, kryt světel noname EBAY, páčky CNC, zadní blatníček, prodloužení předního blatníčku, nastavitelné plexi a držak navigace touratech

Malej Strom je perfektní motorka, na které jsem projel kus světa, ale maličko začal chybět výkon v plném naložení a ve dvou. Variant za rozumnou cenu zase tolik není, velkej Strom stojí pořád zbytečně moc, malý BMW je předražený na ty nájezdy a ročníky a Tiger se mi vždycky líbil, takže to vlastně bylo jasný. Po projetí už to bylo úplně jasný, výkon parádní, cena dobrá, nebylo o čem.
Tolik diskutovaná spotřeba je asi celkem v normě, samozřejmě vyšší než u Stromu, ale za ten funfactor to rozhodně stojí. Škoda 19l nádrže, klidně bych bral 22l, prostě trochu ten dojezd zvýšit. Průměrně jsme někde na 6l na sto, což je v pohodě.
Teplo od motoru, další diskutovaná věc, mi zatím přijde zvládnutelný, cena doplňků je ok, pokud kupujete jinde než v Čechách, což dělám stejně, takže taky v pohodě.
Klasická obd zásuvka a několik diagnostických programů ke stažení, už je jenom bonus oproti Japonsku.
Podvozek je proti malýmu Stromu úplně někde jinde, světlá výška taky, prostě zatím maximální spokojenost.
Chybí ukazatel teploty venkovního vzduchu, na to jsem si rychle u Stromu zvyknul a ovládání displeje mohlo být na řidítkách, tolik k alespoň nějakým záporům.
Doplním, po nějaké delší cestě, takže někdy koncem července.

Slam
Slam napsal 18.08.20 v 07:00 10b.

pega
pega napsal 31.05.20 v 06:26 10b.

Dobrá volba

fotopetrnovy
fotopetrnovy napsal 31.05.20 v 06:25 10b.

Je krásná