renocar_unor

BMW R 1100 GS (1998)

Vlastník MESSER
Vloženo 28.5.2020
Aktualizováno 29.5.2020

Mix medzi panzerkampfwagen a swalbe ( Messerschmitt Me 262 Schwalbe „Lastovička“)

První dojmy - Ked sa pohne je ovládateľná ako Babetta. Dostačujúci výkon. Do 140km/h pohodlné cestovanie, za velkým plexi nefúka. Trocha kope zadný tlmič, neviem či je to nastavením alebo vlastnosť podvozku HyperPro.

Motorku bych doporučil pro - Ten kto ju chce. Tento model nie je pre pozérov, je pre dobrodruhov, cestovateľov, úpravárov a staviteľov, alebo obdivovateľov techniky.

Doplňky na motorce - Padáky, plotna SW, Podvozok HyperPro, Plexi stream, origoš kufre BMW

Po BMW R1100GS túžim už 25 rokov, vždy ma fascinovala mohutnosť motorky, válce vysunuté do strán ako na na lietadle PIPER CUB , jednostranná kyvka s kardanom a predné tlmenie telelever to bolo v roku 1995 niečo, čo nikdo iný nevyrábal.
Motorku som kúpil od bráchu, je trocha športovejšie založený a chcel niečo ľahšie a výkonnejšie. Mal som veľa možností motorku vyskúšať a tesne pred kúpou som absolvoval 700 km dvojdňový výlet s kámošmi, takže som nekupoval mačku vo vreci. Videl som motorku v pôvodnom stave a postupne som videl všetky úpravy a opravy. Moto má vymenené tlmiče za HyperPro, ktoré sú na môj vkus tvrdé a možno aj trocha nižšie zdvihy. Pokúšam sa ich nastaviť aby boli pohodlnejšie a mäkšie podľa tabulky na krabici, aj podľa návodu na nete, aj empiricky. Ten zadok kope.
Moto má upravené, obrúsené a potiahnuté sedlo jazdca aj spolujazdca a je pohodlné a navyše dobre vyzerá.
Moto má vymenené plexi STREAM, je trocha väčšie, ale funguje.
Moto má vymenené predné svetlo z R1200GS, ktoré perfektne svieti a lepšie sa nastavuje. Pôvodné svetlo a la AVIA aj pôvodné plexi mám a možno to niekedy zasa namontujem.

Závady, opravy a údržba:
okrem spomínaných tlmičov som zistil aj poškodené uloženie tlmičov čo čiastočne zlepšilo funfovanie predného tlmenia. Rozdiel je ľahko poznať.

Po 23 rokoch začalo slziť kontrolné okienko oleja. Výmena za pár minút ( nie za pár korún ).

Kontrola a nastavenie ventilov je jednoduchá a vzhľadom ku konštrukcii motora nie je nutné odstaňovať nádrž, alebo kapotáže. Je šak nutné použiť dve mierky naraz a ďaľší pár rúk.

up11OO
up11OO napsal 19.06.20 v 09:08 10b.

Zdravím majitel 11 taky moooc pěkný a zajímavý kousek...to z r 1200 gs...hmmm dobrý,ale co je super jsou ty černý ráfky!...jasných 10b...chtělo by to sraz BMW ať slouží a dělá radost

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 01.06.20 v 11:50

Amo, tebou menovane poznam velmi dobre, aj na bicykli to mam pochodene
na Kykulu a Vyskovec chodim aj na moto

MESSER
MESSER napsal 01.06.20 v 10:57

Nad Sobotište chodíme aj my. Teraz po otvorení hraníc plánujeme Kykulu, Vyškovec a Lazy okolo Starého Hrozenkova. To máš tiež blízko.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 01.06.20 v 10:10

mozno sa niekedy stretneme, SE a NM nie su tak vzdialene okresy a obcas sa chodim povozit nad Sobotiste, je tam velmi pekne

MESSER
MESSER napsal 29.05.20 v 20:51