Yamaha FZ1 N (2008)

Vlastník berry_76
Vloženo 26.5.2020
Aktualizováno 9.5.2021

Opravdu výkonný a rychlý stroj se sportovními ambicemi. Ale vzhledem k tomu, že je to čistokrevný naháč, tak se dle mě ani nedá naplno využít potenciál stroje.

Motorka koupena od FIRMA:Outdoor Liberec s.r.o. - Moto&

První dojmy - Přecházel jsem z NC750S, hledal jsem stavbou něco podobného a Yamaha FZ1 mi padla hned do ruky. Na mojí postavu "tak akorát", motor díky velkému krouťáku jede plynule i odspodu (což je pro mě fajn). Je to seškrcená verze na 78kW.

Motorku bych doporučil pro - Ikdyž je stroj velmi dobře ovladatelný, rozhodně nedoporučuji začátečníkům. Přeci jen stroj oplývá přebytkem výkonu, na který se musí hlavou. Jinak je velmi blízko k průšvihu.

Doplňky na motorce - Led blinkry, CNC páčky a padáky Rutan, závažíčka a zrcátka M-Style, spodní kryt motoru.

Vybíral jsem mezi Hornetem 600 a Suzuki GS 600. Yamaha mi padla nejvíc do ruky a motorově je to je přeci jen jiná liga proti 600stovkám. Brzdy mi přijdou OK, perfektní nástup, dobře dávkovatelné, nic jedovatýho, přitom brzdí spolehlivě. Podvozek je na dobrém asfaltu naprosto perfektní, dobře se vede. Samozřejmě na horším asfaltu je poznat tvrdší a sportovní podvozek, ale i tak dokáže menší nervnosti odfiltrovat vcelku v pohodě. Tenhle stroj je úplně ideální na kratší vyjížďky (cca 100-200 km) na pěkný okresky. Na dálnici to nad 130 km/h určitě není na delší trip.

Najeto mám zatím minimum, takže se spíš opatrně seznamuju, jak budou kilometry přibývat, doplním další informace a postřehy.

Motorka je otevřená konečně na plných 110kW a rozdíl je skutečně znát, hlavně od vyšších otáček.

Tak po najetí pár tisíc km, musím konstatovat, že na krátké svezení je to paráda. Ten zátah je neskutečný, pokud chce člověk předjíždět, je to otázka okamžiku v jakékoliv rychlosti. Nejsem žádný závodník, ale čistě podle mého názoru je tahle motorka dost těžká a nějaké rychlé zatáčky ji opravdu nesedí (resp. já si neumím pohrát s váhou motorky tak, aby se využil její potenciál). V přímce je to paráda, někde na okruhu by se taky asi člověk vyřádil, ale na klikatých okreskách, kde jsou často rozbité silnice mi tenhle stroj přišel dost nervózní a nesednul mi. V porovnání s předchozí Hondou NC750, která měla podvozek měkčí a více komfortnější, rozhodně lépe filtrovala nerovnosti jsem byl v zatáčkách rozhodně rychlejší a brousil jsem stupačky. To se mi s Yamahou nepovedlo ani jednou. Tím neříkám, že je to špatný stroj. Jen je to čistě můj názor, tak jak jsem to cítil. Pořád se považuji za "začátečníka", proto to takto hodnotím. Tahle motorka je opravdu pro zkušené jezdce, kteří z ní dokážou dostat maximum a hranice budou mít úplně jinde než já. Ty si na ní určitě užijou o stovky procent víc než já. Používal jsem ji jako druhou motorku na krátké vyjížďky, když si chtěl člověk pročistit hlavu. Mít jí ale jen jako jednu motorku a používat ji jako univerzál, to nedoporučuji. Rozhodně to není stroj na dlouhé cestování (200-300km se dá najet celkem v pohodě) a podle mě ani na naše rozbité okresky. Ale pokud se někde najde pěkný kus asfaltu, tak je to parádní svezení. Spotřeba se mi pohybovala od 7-12l.

Ruprecht_1
Ruprecht_1 napsal 06.08.20 v 14:34 10b.

jj v černé je taky krasavice

PYTEL1
PYTEL1 napsal 02.06.20 v 10:05 10b.

Brukev
Brukev napsal 30.05.20 v 19:56 10b.

Za mě obecně jedna z nej motorek

Čadil
Čadil napsal 27.05.20 v 10:56 10b.