Gas Gas EC 300 (2019)

Vlastník _Jerry_
Vloženo 21.5.2020
Aktualizováno 21.5.2020

Dost už bylo nucené pauzy na doléčení bolístek. Nejvyšší čas na návrat do terénu. A jak jinak než na plynárenském dvoutaktu.

Motorka koupena od FIRMA:EXAC s.r.o. (Praha 5-Malá Chuchle)

První dojmy - Gase porovnávám do mé předchozí verze z roku 2013 v prémiovém provedení Racing. Nový Gas se na první pohled příliš neliší. Super vychytávkou je průhledná nádrž a přístup k filtru bez použití nářadí.

Doplňky na motorce - uzavřené blastry

Po nezbytném nastavení ergonomie řídítek, páček a řadičky vytahuju ze skříně offroad výbavu a jdeme na to. Má to sice startér, ale já vybírám nakopávačku.
Na první pohled to jede tak nějak podobně jak starší verze. Rozuměj jede to jako prase a když se tomu otevře přívěra, chce tě to dokonce i zabít.
Je to sportovní nářadí, jehož vlastnosti (povězme si to upřímně), dále nejsem a nebudu nikdy schopen plně využít.
Nová verze (alespoň ta moje) už nemá přepínač charakteristiky zapalování, neboli slavné sluníčko a mráček. Jede furt sluníčko a to znamená, že výkon je dodávaný v trochu vyšších otáčkách, zato však o dost brutálněji.
Z podvozku KYB jsem byl nejdřív malinko rozpačitý. Předchozí prémiovka měla Marzzochi ve předu a Ohlins vzadu. No ale usoudil jsem, že jsem si to naklikal ambiciózně, příliš natvrdo. Trochu jsem ubral na kompresích a je to v cajku.
Tam kde jezdíme jsou všechny kopce jedna obrovská enduro trať a já si přeju, aby to tak zůstalo. Jezdíme většinou tam, kde jsou lesy a lesní cesty zplundrovaný těžbou a snažíme se, aby tam bylo místo pro všechny.
No a kdo enduro nezkusil, tomu ho vřele doporučuju. Je to perfektní čistič hlavy a zároveň trénink na silnici.