Jawa 350/362 Californian (1969)

Vlastník děs
Vloženo 21.5.2020
Aktualizováno 21.5.2020

Californian jak má být.Jeden z nejkrásnějších modelů Jawa 350.

První dojmy - Motocykl jsem koupil v rozebraném stavu,kde 50% dílů chybělo.Než jsem vše nasháněl uběhlo hezkých pár dlouhých let.Pak už vše šlo ráz naráz.Kamarád mně pomohl s renovací,a tak během dvou měsíců bylo vše hotovo.

Zkušenosti s tímto modelem Jawy moc nemám,jelikož nemám doklady a rozhodl jsem se,že Californian bude jen na výstavku.Ale jinak je plně funkční,po precizní renovaci odzkoušen v terénu,takže motor běží,světla svítí a houkačka houká.Dokonce je i plně funkční Oilmaster,jelikož se mně kdysi podařilo sehnat nové olejové čerpadlo.Teď už se chystám dát dokupy dalšího Oilmastera,a to Bizona 350.

Světlas
Světlas napsal 23.03.21 v 21:28 10b.

Co si pamatuju, tak šlapal pěkně. Ale paměť je prevít.(ten šroubovák tam byl taky) Já ho prodal
v 82 za 6000Kčs. A byl na něm člověk borec

Targus
Targus napsal 28.05.20 v 20:53

Milan 1963

Prosím tě, alespoň naznač, která z vyrobených Jaw nebyla kvalitativně na hranici zoufalství?

Opravdu mne nenapadá, který z modelů nepotřeboval či nepotřebuje mít zastrčený před motorem šroubovák, jak bývalo na kyvkách a panelkách zvykem...
Mám už čtvrtým rokem 639 z roku 2006 a doposud se ji mně ani předešlým zoufalcům - pardon - majitelům nepodařilo rozjezdit. Nekonečný příběh - svíčky, benzín, karburace, furt dokola. Prostě na český karbec nepůjde a slavné Brisky vydrží tak jednu nádrž, Japonci někdy i dvě.
A to nejsem fakt dřevák, kluk se v tom vrtá už šest let, za tu dobu tu prošlo nějakých dvanáct motorek, které jsem mu rozjezdil, od báby po třiapůlu...

Milan1963
Milan1963 napsal 28.05.20 v 17:47 10b.

Hezká práce. Taky jsem ho v 80. letech měl, ale kvalita motorky - bída. Californiana bych už nechtěl, ale tobě přeju radost z pěkně udělané motorky.

či-či
či-či napsal 28.05.20 v 14:26 10b.

Krásný stroj,snad nejlepší co JAWA vyráběla , v roce1972 jsem taky jednoho sedlal cely červený tenkrát pro vývoz do Kanady.

dekel
dekel napsal 27.05.20 v 13:23 10b.

Najkrajšia 350ka, ako píšeš Máš to luxusné