renocar_brezenPROFIL MOTORKY

KTM 1290 Super Duke GT (2020)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Paulano
Vloženo 21.5.2020
Aktualizováno 23.3.2021
Zobrazeno 3 595x
HODNOCENÍ PROFILU OD 47 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.9

Popis motorky


Pro mě vysněná motorka, která se mi strašně líbí svým vzhledem a navíc má výborné jízdní vlastnosti.
Splňuje max. mé potřeby, kterými jsou pohodlí pro dlouhé cesty a zároveň rychlost a výkon...

Více fotografii

Výška jezdce: 180 cm

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Kawasaki Versys 1000: důvod neuveden

První dojmy - Tři věci mě velmi mile potěšily. Za mě naprosto perfektní podvozek, velmi dobré brzdy a ovladatelnost motorky :-) Zvykám si na projev dvouválce v podobě vibrací a na rychlořazení...

Motorku bych doporučil pro - Za mě pro zkušené motorkáře, kteří hledají "univerzální" stroj pro vyblbnutí v zatáčkách a zároveň chtějí absolvovat i dlouhé cesty bez kompromisu, kterým myslím výkon motoru.

Recenze

Pokukoval jsem po tomto stroji už pár let. Do modelového roku 2018 mě trochu odrazovalo přední světlo, které se mi úplně nelíbilo. To se změnilo s modelovým rokem 2019. I když jsem si vědom, že je to samozřejmě věc vkusu... Co ale především mě odrazovalo a dlouho jsme váhal, je cena motorky, která je opravdu velmi vysoká.
Nutno dodat, že s každým ujetým kilometrem na pořizovací cenu zapomínám a jen si užívám požitek z jízdy...
Od prvních kilometrů jsem doslova nadšený z podvozku, který je za mě opravdu dokonalý. Je nastavitelný, skvěle čitelný, motorka jde ochotně do zatáček a je skvěle ovladatelná, prostě paráda Samozřejmě si užívám zátah motoru a kvalitní brzdy, které jsou opravdu přísné
Nicméně na dvě věci si zatím musím zvykat. Do teď jsem jezdil vždy na čtyřválcích. Najel jsem na nich víc jak 80 tis. km a projev dvouválce je přeci jen jiný. Musím si zvykat především na vibrace, které jsou hlavně v nižších otáčkách znatelné oproti čtyřválci. Nicméně to neberu jako nějaké negativum motoru, je to prostě jeho vlastnost, na kterou si zvykám.
Pak si ještě zvykám na rychlořazení ve formě QuickShifteru. Je to skvělá věc, jsem si toho vědom, jen se na to zatím musím nějak soustředit, nedělám to automaticky, přirozeně a párkrát se mi tam nějakým nedopatřením podařilo kopnout falešný neutrál a vytočit motor do červeného bez zařazeného rychlostního stupně. Nicméně pokud vše udělám správně, na předjíždění věc k nezaplacení Věřím, že je to jen otázka času, protože jsem se na to těšil a pak si naopak tuto vlastnost budu užívat plnými doušky.
Kufry jsou opravdu pěkné, aerodynamické, ale popravdě na úkor praktičnosti... Jejich tvar a objem je trochu limitující…

Přesto všechno suma sumárum jsem z motorky nadšený. Pro mě osobně nádherná motorka, která má skvělý podvozek, suprový zátah a přitom mě doveze pohodlně i na dlouhé cesty a dovolené, které na motorce rád absolvuju.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
-Jury-
-Jury- napsal 04.09.22 v 15:19 10b.

nádhernej stroj

spidi.cz
spidi.cz napsal 08.06.22 v 21:02

Nejlepší

PokyXX
PokyXX napsal 21.12.21 v 18:55 10b.

Simca1301
Simca1301 napsal 16.11.21 v 16:55 10b.

Luky954
Luky954 napsal 27.09.21 v 12:12 10b.

Za mě je toto nejhezčí barevná kombinace, která zaujme na první pohled, je to krásná motorka.
Ať slouží

Více komentářůTOPlist