rebelhorn_kveten_borg

CF Moto 650GT (2020)

Vlastník Motorkari.cz
Vloženo 19.5.2020
Aktualizováno 19.5.2020

Další z našich dlouhodobě testovaných motorek, které našly své místo v garáži Motorkáři.cz.

První dojmy - Je opravdu neuvěřitelné, jak velký kus dokázala čínská značka cfmoto ujít za tak krátký časový úsek a gétéčko je prozatím poslední vývojovou etapou. Od prvních nesmělých pokusů k motorce, která už stojí za úvahu, během pár let. Vypadá prostě dobře, má zajímavou výbavu a samozřejmě potěšitelnou cenovku. Jaká bude na konci sezóny? Na první dobrou je to nečekaně fajn motorka. Vidíte, že to je rozpočtovka, jenže ona si na žádné hi-tech nehraje. Solidní základ, občas doplněný něčím, co tam za tu cenu být nemuselo, ale je, např. LED světla nebo TFT displej. Posez vzpřímený, ovladatelnost moc pěkná, motor překvapivě veselý, dobrá ochrana proti povětří, jen to sedlo není z nejpohodlnějších a brzdy by se taky mohly víc snažit. Nicméně za 160 tisíc včetně kufrů je to opravdu hodně muziky.

Motorku bych doporučil pro - Pro méně náročné uživatele, kteří nepotřebují mít pod sebou renomovanou značku a chápou, že za tu cenu nemohou mít radiální brzdy, stavitelné Öhlinsy, bezklíček nebo konektivitu... stejně tak pro začátečníky i holky kvůli nízkému sedlu

Doplňky na motorce - Kufry SHAD. Sice nepatří do standardní výbavy, ale jsou tak levné (6000 Kč včetně držáků), že si nedokážeme představit, že by si někdo tu motorku koupil bez nich.

Po loňských třech adventurách jsme letos pojali naše dlouhodobky trochu jinak. Máme Hondu CRF1100L Africa Twin Adventure Sports a k ní jsme si vzali ještě tohle CFMOTO. Není tak úplně jenom naše, máme ho v takové střídavé péči ještě s redakcí prozměnu tištěného média, ale o to víc je tahle motorka v zápřahu. Zajíždění proběhlo ještě v rámci dovozce, společnosti Journeyman CZ, potom jsme tisícovku dali my, tisícovku druhá redakce, pak zase gétéčko putovalo k nám... a takhle pořád dokola.
Proč právě CFMOTO? Protože nás zajímá, jak tenhle ještě nedávno podceňovaný Číňan dokáže fungovat celý rok. Test na týden je fajn na první dojmy, ale spousta lidí řeší především výdrž a jestli nebudou v rámci záruky pořád v servisu. Jak jinak na to odpovědět než právě testem na celou sezónu? V průběhu sezóny budeme zveřejňovat jak testy klasicky v článcích u nás na webu, tak zápisy v deníčku.

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 27.01.21 v 18:26 9b.

Jsem zvědavý na vaše názory a zkušenosti. Mašina se mi hodně líbí, navíc cestovně sportovních strojů je málo...

Goodji
Goodji napsal 05.06.20 v 09:16 10b.

nuna
nuna napsal 02.06.20 v 13:35 10b.

Beny73
Beny73 napsal 20.05.20 v 08:03 10b.

Povedený stroj, má pěkný kukuč Jsem na test zvědavý, cena super