Suzuki GSX 750 (1982)

Vlastník Vítali
Vloženo 13.5.2020
Aktualizováno 20.6.2020

Tak zase po delší době něco vkládám.Objevil jsem v Ulmu docela raritku - Silver Suzi. Je to 450tý kus z 500 kusové limited edition.

První dojmy - Tak samosebou to není žádnej jarní vánek,ale motorka,která byla zprvu jistě chloubou svého majitele,poté stárnoucí kus železa,ještě později odložená,stará motorka a dnes opět poměrně ojedinělý kousek,kterých asi moc nebude,vzhledem k tomu,že jich bylo celkově jen 500 kusů

Doplňky na motorce - Sportovní sedlo Giuliari,stabilizátor přední vidlice,4 - 1 výfuk...

Nebylo to cílené hledání zrovna téhle motorky,ale náhoda tomu chtěla a koupit jí byla prostě povinnost. Původní majitel,v osmdesátých letech,jistě byl chlapec ostřejšího ražení,vybavil jí pevnými stupačkami,stabilizátorem přední vidlice,sportovním sedlem a hlavně krásným výfukem 4 - 1 Sebring s plochým svodem pod motorem. Motor jde krásně,šla trochu ztuha spojka,béra byla podložena dvěma podložkami.Myslel jsem,že už klouzala,ale po změření byly pružiny v normě,jednu podložku jsem ubral a vše je v pořádku - neklouže a jde líp na páčce,taky jsem přestavil táhlo na víku motoru,aby mělo větší páku.Samozřejmostí bylo vyčištění a seřízení karburátorů,kontrola ventilových vůlí,vyčištění brzd,řetězovky,olej v motoru a filtry,přední vidlice atd...Mám zatím najeto něco přes 250km - není ještě přihlášená.Letos bych chtěl něco najet a v zimě půjde "na ponk",už shromažďuju originální věci,jen výfuky asi budou tabu - černý chrom se nedělá ani v replice...Červen 2020 : Motorka je přihlášená a jezdí.Sehnal jsem jiný převod - rozeta o zub menší,kolečko o zub větší.Motor to v pohodě unese a jede to líp.

smoula_mrzout
smoula_mrzout napsal 11.12.21 v 17:28 10b.

Tak to je super stroj. Tenhle motor jde jak nafťák, na pětku od 2000 otáček k jedenácti. Tj. Od 40km/h po 202, co má v technicaku. Mám stejnou, jen ne z této limítky. Má orig. 2 laufy a právě má rozhozený motor.

DennySV
DennySV napsal 20.05.20 v 18:21 10b.

Kaabo
Kaabo napsal 20.05.20 v 10:10 10b.

Krásná motorka Náhoda při objevení dobře zafungovala. Tento kousek si zaslouží žít dál

jiřus69
jiřus69 napsal 15.05.20 v 21:15 10b.

Moc krásná
Velký respekt před tvou šikovností při její kompletní údržbě a renovaci

SV-DR
SV-DR napsal 15.05.20 v 08:53 10b.

Nádherný stroj ,pripomína mi mojú prvú XJ 600 Tie zadné svetlá mali 80tky krásne obrovské a štvorválcové vzducháče to bol zvuk
Vidno, že nie si len leštič ktorý dokáže motorke len namazať reťaz a GSXke bude u teba dobre .