Babetta 207 (1982)

Vlastník Milos1
Vloženo 10.5.2020
Aktualizováno 10.5.2020

Babettu jsem koupil jako nepojízdný vrak v roce 2019. Původní majitel bydlí kousek ode mně.

První dojmy - Přes zimu moc není co dělat a člověk si má udělat radost. Proto pořizuji vždycky věc, která je nefunkční a čím vypadá hůř, tím je to pro mně vlastně lepší, protože je možnost "vyřádit se".

Ona Babetta 207 je hodně mladá, proti mým Stadionům, ale moped to je. Snažil jsem se použít původní díly. Dát je do hezkého a funkčíního stavu bylo sice hodně práce, jenomže to je právě to, co mně baví. Nejvíc přemýšlení obnášelo jí rozchodit do pojízdna. Ten motor je sice opravdu jednoduchý, ale problémy byly. Nejdřív s elektrikou. Například špatný i nový tyristor. Pak "palivové" problémy, což nakonec vyřešily nové trysky. On jednoduchý motor má dvě příčiny, proč nefunguje tak, jak má.
Buď tam nemá co hořet, nebo to nemá co zapálit. Pak se to větví. Má tam sice co hořet ale je tam toho moc, nebo málo a hledat chybu v tom elektronickém zapalování (když funguje jenom "trochu") také není až tak jednoduché. Nic méně jsem zvítězil a radost mám. Myslím, že se povedla.