Honda XL 600V Transalp (1998)

Vlastník Combitch
Vloženo 8.5.2020
Aktualizováno 3.3.2023

Vizuálně krásná motorka, vhodná pro začátečníky

První dojmy - Zamiloval jsem se a po dvou letech je ta láska ještě větší :D

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, kteří nechtějí jezdit pilu, ale užít si trochu offroadu.

Doplňky na motorce - Padáky, jiná zrcátka a zadní blikny a výfuk (nevím značku, dával předchozí majitel)

Pro Alpa jsem se rozhodl, když jsem měl možnost vyzkoušet verzi TA 650. Po prvním svezení jsem věděl, že tohle prostě potřebuju. Původně jsem chtěl tedy tu 650, ale nějak nebyly prachy a 6ti kilo se pohybovalo v té době (2018) o 20 litrů níž než 650ka. Takže po urputném pročítání inzerátů, zvažování a zavrhování, jsem sehnal tuhle, v netradiční barvě, za dobrej peníz.A nelituji, oproti novějším verzím, je tahle vizuálně "ostřejší", hranatější, takovej buldoček . Předtím jsem řídil tak maximálně fichtla a to je nějakých 25 let zpátky, takže moje zkušenosti byly nula. Jako úplnej začátečník jsem se na ní začal učit, ještě než jsem nastoupil do autoškoly.
Tahle motorka vám opravdu odpustí téměř cokoliv (ale jen téměř). Má bezvadnej motor, který zabírá pěkně od spodu,nicméně je to 5ti kvalt a šestku by to myslím sneslo, dva brzdové kotouče na předním kole jsou super a v pohodě zvládají těch 200+ kilo co ta mašinka váží + moji muší váhu. Zadní brzda vyžaduje trochu větší tlak, pokud ji chcete použít primárně. Odpružení je úplně v poho na rozbitý asfaltky nebo polňačku. V ostrým terénu trochu zápasím s váhou motorky, ale to je spíš o mých zkušenostech než o ní. Tohle moto není na dálnici, Ve 130 budete cítit dost silnej nápor vzduchu díky posezu a to i se zvýšeným plexi, což se dá vydržet, ale ne dlouho. A i motor zní spokojeně když jedete tak 90-100km/h.
Je to konstrukčně jednoduchej stroj, takže běžnou údržbu zvládnete. Říka se, že je tenhle Alp nesmrtelnej a já bych tomu po dvou letech i věřil.

Rebecca79
Rebecca79 napsal 03.03.23 v 23:33 7b.

Pěkná ?

Káreo
Káreo napsal 08.12.21 v 19:07 10b.

Moc pěkný stroj.

Combitch
Combitch napsal 12.05.20 v 17:56

Díky všem za

Beny73
Beny73 napsal 11.05.20 v 09:27 10b.

Poctivý kus motorky, ať dlouho vydrží

Čadil
Čadil napsal 09.05.20 v 08:34 10b.