Honda CB 1300 (2004)

Vlastník Kruciklaun
Vloženo 6.5.2020
Aktualizováno 8.4.2021

Motka pro velké kluky, žádná vychrtlina.

První dojmy - První dojmy? Ten zátah oproti šestkám. Lepší (pohodlnější) posez. A ovladatelnost mě taky překvapila.

Motorku bych doporučil pro - Tomu kdo si na ni troufne, a kdo si na motorce rád vyčistí mozek ale samozřejmě né osvodidla. Ale to se dá říct o všech motkách. Na učení pro drobné kusy to taky zrovna nebude.

Doplňky na motorce - Padací rám ale ten tam je snad od výroby
Jinak nic.

Po pár sezónách strávených na Hornetu 6 a Fazeru 6 nastal čas na změnu. Už mě nebavilo imervere točit 10T+ aby to jelo a taky abych nevypadal jako zloděj dětských kol (což mi bylo několikrát připomenuto a právem). Na 790 ADVENTURE nebo Tigra 900 nejsou peníze a při náhodném objevení CB nebylo o čem diskutovat. Stejně po ní tajně pokukuji nějaký ten rok a co si budem nalhávat, holky a motorky jsou nejhezčí nahaté.
Co o ní napsat? Máme zatím jen 1000km (po týdnu vlastnictví) takže můžu tak porovnat s predešlymi strojky. Což asi nebude úplně fér.
Již zmíněný posez je mi nějak přirozenější než na šestkách. A to i s tovarnimi řídítky které nemám zapotřebí rozšiřovat.
Dále místo pod sedačkou. To je mazec a fakt jsem takovou jámu nečekal.
Co se jízdy týče tak ten tah motoru porovnávat nebudu protože to by nebylo fér. Prostě objem a krouťák nenahradíš. Na ten chybějící šestý kvalt si budu muset zvyknout. Co můžu ale porovnat tak je ovládání za jízdy. Opravdu mě překvapilo že to jde tak snadno a až velice rychle jsem ho dostal na stupačky. Ani rychlá myška před nějakou kvalitní dírou není problém...jó když jsem u těch kvalitních českých asfaltových offroadů tak musím pochválit podvozek. Vlitneš do díry a zvyklý z Fazera očekávám nelítostný útok na mojí sedací soustavu...A ono nic. Jen takový hup, ale zase žádný rozhoupany otoman.
Na co si ovšem musím ještě zvyknout tak jsou brzdy. Při odvazázáni se nad tím jak to jde hezky do vinglu už jsem párkrát dobržďoval za použití hodně sevřených svěračů, protože to jaksi oproti těm lehkonožkám nestíhá. Holt nějakých 50-60kg navíc je znát.
Těší mě že nebudu muset řešit věci jako širší řídítka, protektory, atd. jako u předešlých. Tady půjde jen štítek protože od cca 140 to je práce navíc když se té kobyly chceš držet.
Je prostě fajn a s tím motorem co v ní dříme nás čeká spoustu km, protože to vydrží.

felix001
felix001 napsal 18.05.20 v 20:24 10b.

cbda
cbda napsal 09.05.20 v 12:44 9b.

Mám úplně stejnou a super. Nenašel jsem nic za co bych ji chtěl vyměnit.

Čadil
Čadil napsal 06.05.20 v 16:59 10b.

super kus,moc hezká