renocar_unor

Jawa 50/20 Pionýr (1968)

Vlastník Fichtel
Vloženo 2.5.2020
Aktualizováno 3.5.2020

Spolehlivý stroj, ale někteří si to nemyslí.

První dojmy - Pionýry jsem měl i před koupí tohoto stroje,ale bez papírů. Pionýr je pro mě srdeční záležitost, spousta lidí to nechápe, jak někdo může mít rád takový šrot.

Doplňky na motorce - Doplňky: sehnal jsem si nosič , který dost využívám a ještě tam mám držáky na olej.

Po koupi téhle Jawy jsem najel cca 500 km a rozsypala se klikovka, po výměně už jezdila, ale byl třeba ještě výbrus, po výbrusu se trochu poladila a najezdil jsem s ní přes 5000 km, ale kvůli nekvalitnímu polskému pístu byla potřeba ještě vyměnit píst. Je tam originál zapalování, které je spolehlivé.

Momentálně mám sundané revmaplechy, protože jsou popraskané a sháním někoho kdo mi je zavaří.

hruso25
hruso25 napsal 03.05.20 v 15:29 10b.

Tiež som mal Pioniera a tiež som sa nesťažoval na spoľahlivisť, zato uhrešil a natlačil dosť.

stenlijawa
stenlijawa napsal 02.05.20 v 22:49 10b.

Milý mladý kolego, v r. 1969 - 1971 jsem na "pístu", Jawa 20 procestoval celou tehdejší ČSSR a spoustu km s kamarádem na tandemu a nikdy mne nenapadlo, že bych někde ztroskotal a co holek se na tento stroj chytilo !!! At slouží a dělá ti radost !

Targus
Targus napsal 02.05.20 v 20:44 10b.

Hezký kousek.
Je pravdou, že pincku stačí minimum pro to, aby sloužil do roztrhání těla.
S poznámkou pod čarou, že k tomu roztrhání není zas tak moc potřeba...

Čadil
Čadil napsal 02.05.20 v 19:48 10b.

jo,jo,kdo z nás pamětníků by neznal

Milan1963
Milan1963 napsal 02.05.20 v 17:32 10b.

Krásný pionýr. Taky jezdím na dvacítce, a taky si na spolehlivost nestěžuju.