Ducati Multistrada 1260S (2020)

Vlastník rudach
Vloženo 28.4.2020
Aktualizováno 4.6.2020

Vždycky se mi Multistrada líbila, ale stále jsem srovnával s GS...

Motorka koupena od FIRMA:G4R (České Budějovice 2) - Vše proběhlo rychle a skvěle, hlavně to v době kdy MTS nejsou nikde skladem, kvuli zastavené výrobě.

BMW R 1250 GS : Měl jsem jí, ale už to chtělo změnu

První dojmy - Ano, BMW GS dělá vše lépe. Je pohodlnější, má kardan, duální brzdy, telelever udržuje motorku v klidu za každých okolností. Ale poslední dobou mi chyběli dvě věci. Zábava a kompaktnost při dojezdech do práce.

Doplňky na motorce - Přídavné plexi Puig
Bocni kufry Ducati
Zadní Top Box Ducati
Stupacky SW Motech (širší a o 1,5cm nižší)
Komfortní sedlo

Multistradu miluji roky a jak jsem již zmínil, táhly mě od ní dvě věci. Menší komfort než u GS a servis. První věc trošku vyřešila nynější krize a vidina, že se do zahraničí letos asi nepodívám a tak můžu risknou trošku "sportovnější" posez. Co se týká servisu, dostupnost náhradních dílu se díky přístupu VW velmi zvedla, Navíc začali dávat 4 letou záruku EVER RED.

Tak a teď to podstatné. Po cca 2000 km (vcetne predchozi zkusenosti) musím stále srovnávat s GS. Recenzí o samotné MTS bylo už dost, tak to vezmu pohledem BMW ovce :).

Podvozek - nevím proč, ale Ducati SkyHook mi přijde lepší než Dynamic ESA od BMW. V první řadě se dá nastavit od měkkého až po sportovní (BMW má už jen Dynamic a Road) a každý režim se dá kompletně a jednoduše přizpůsobit (Enduro, Sport, Urban, Tour). Za mě žehlí nerovnosti skvěle.

Motor - Co se týká výkonu a ochoty jít do otáčet, tak vyhrává Ducati. Tohle je fakt čirá zábava. V nižší otáčkách je trošku neposednější a ve městě přepínám spíše na mod URBAN. Spojka trošku tužší, ale to k Ducati patří. BMW 1250 fantasticky, ale nějak jsem ztratil ten rohlík na tváři, Ducati ho vrátila a doufám, že vydrží. Quickshift mi také vyhovuje víc, rychlosti tam padají lehčeji.

Posez a ergo - měřím 188 cm, takže jsem trošku nakloněný, ale stále je to vzpřímená poloha. Každopádně to ke sportovnější jízdě patří a nijak mi to nevadí. Nicméně mi trošku vadí, že se patou stále dotýkám výfuku a druhou hlavního stojanu, to budu muset nějak pořešit.

Brzdy - brzdy jsou výborné, nicméně jsem si musel zvykat na to, že nejsou duální. Když člověk letí, tak před zatáčkou chvilku hledá kde má tu zadní :))).

Elektroniky je plný pytel, tak jako u GS, tak mi asi nic nechybí. Ochrana proti větru je dost podobná. Tzn. jak máte kolem 190 cm je potřeba si to doladit (buď malý štítek, nebo nastave na plexi).

UPDATE po 2500 km - najel jsem dalsich 1500 km, tentokrat pokarantenní výlet s klukama kolem hranic. Co mě zaujalo, byla slušná spotřeba kolem 5,2l na 100km a to jsme se s tim nemazlili.
Resil sem i malou krizovku, kdy mi zacal svitit vystrazny zluty trojuhelnik a nikde zminka co se deje. Nakonec jsem diky vybitemu mobilu zjistil, ze praskla pojistka od cigaretaku (ufff). Vymena vse vyresila.
Podvozkove je MTS pri nerovnostech v zatackach trosku nervoznejsi nez GS (to je proste parnik), ale to je dano konstrukci, protoze GS ma jeden centralni tlumic vpredu a tim je trosku tupejsi, ale stabilnejsi.
Motor je parada velka, furt na vas rve "tahej" "tahej" :) Nad 6000 otacek se zacinaji dit veci.
Sedeli jsme na moto kolem 7 hodin denne a bylo to celkem komfortni, Na GS je trosku vice vzprimena poloha, ale i tohle se dalo v pohode.

rudach
rudach napsal 04.05.20 v 17:06

pro Lukin - Ahoj, pomaha hodne. Pro me funguje bud male plexi nebo deflektor. Vyssi plexi mi nefungovalo nikde

Lukin
Lukin napsal 02.05.20 v 19:24

Gratuluju. Pomuze ten deflektor hodne?

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 01.05.20 v 01:42 10b.

jiřus69
jiřus69 napsal 29.04.20 v 15:40 10b.

Pěkná Italka. Vypadá zdravě bez koronaviru
Tak ať to tak zůstane.

Brukev
Brukev napsal 29.04.20 v 14:45 10b.

Skvělý stroj !!! Sice jsem na GSu jel jen kousek a ještě na 1200, ale ten rozdíl ve výkonu a hravosti byl u MTS obrovský... . Určitě né v pohodlí ale emoce to vše vynahradí... MTS je skutečně skvělá mašina na svižné svezení plné adrenalinu...