renocar_unor

Babetta 210 (1991)

Vlastník Cismus
Vloženo 27.4.2020
Aktualizováno 27.4.2020

Popisovat Babettu? Jsem od novoty první majitel - jednoduchá, lehká, spolehlivá, úsporná, opravy drobné. Jezdím na ní v zimě v létě 30 let.

První dojmy - První dojmy zcela odpovídaly očekávání . Lehký stroj, snadné ovládání, do ruky padla hned.

Na jízdy do práce, po městě, za nákupy. Toho času na ten účel ideální a tak je to i dodnes.
Po 25 letech (28000 km) výbrus. Náhrada karburátoru Jikov za Dellorto a původního cívkového zapalování za GYT. S tímto uspořádáním super - snadné starty na jedno šlápnutí či popostrčení. Funguje spolehlivě v zimě v létě, jezdím roky celý rok v zimě v létě.
Dnes (2020) 34 tis km.
Opravy běžné a celkem jednoduché. Nový řetěz 2x, nová rozeta a pastorek 2x. Rozběhový buben je slisovaný, vydržel 32 tis.km a rozpadl se. Nový se rozpadl po půl roce (!). Nový už jsem tedy nekupoval a nechal jsem sesazený buben tentokrát opatrně svařit TIGem a je myslím na dalších 30 let vystaráno.

(kromě Babetty vlastním i "maxiskůtr" SUZUKI Burgman AN 400 a auto Ford Mondeo Combi. Babetta ale v mé knize jízd - "rychlé pojížďky město-nákupy-cesta do práce" naprosto suverénně vede.

Targus
Targus napsal 27.04.20 v 18:24 10b.

Deset hvězd nikoli tomu křápu, ale panu majiteli za věrnost značce

a vynalézavost při řešení technických problémů.