Honda CB 500F (2019)

Vlastník Freya98
Vloženo 26.4.2020
Aktualizováno 26.4.2020

Úžasná motorka pro začínající jezdce, hravá, obratná, vhodná i pro jezdce menšího vzrůstu.

Honda CB 500X: Bohužej jsem malého vzrůstu a nedostala jsem z motorky na zem

První dojmy - Motorka je skvělá pro začínající motorkáře. Je živá, když za to člověk vezme, dokáže rychle akcelerovat, v zatáčkách drží jako přilepená a dokáže odpustit spoustu začátečnických chyb. Koncovka výfuku je z výroby hezká a moc motorce sluší. Navíc má moc hezký zvuk. Hned při první jízdě mi padala do ruky a hned jsem věděl, že přesně tohle je stroj přímo pro mě.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji spíše ženám menšího vzrůstu a začátečníkům

Doplňky na motorce - Zadní kufr, a bude i čelní kouřové plexi

Proč jsem si vybral CB 500F?
Dlouho jsem porovnávala různé stroje, které se hodí pro začínající motorkáře a je vhodná i pro osoby menšího vzrůstu. Horní hranice 35 kW výkonu motoru byla přesvědčivým argumentem pro mé řidičské oprávnění, které budu rozšiřovat teprve na podzim roku 2020.

Jízda na CB 500F
V dubnu 2020 mám na motorce najeto přibližně 1300 km a pořídila jsem si ji cca na konci března 2020. Na motorce jezdím často, téměř každý den.
Jízda na stroji je velmi příjemná, živá a přináší čistou radost. Je velmi snadno ovladatelná, do zatáček se naklápí sama a drží v nich jako přilepená.
Zadní brzda je velmi příjemná na ovládání při manévrech v nízké rychlosti. Přední brzda dokáže stroj zastavit velmi hladce a rychle (v kombinaci se zadní samozřejmě ještě rychleji). ABS je samozřejmostí. Velmi cením funkci automatického zapnutí výstražných světel při prudkém brzdění (v tu chvíli výstražky blikají mnohem rychleji, než když je člověk zapne tlačítkem, takže jde poznat, že jde opravdu o prudké brzdění).
Sedadlo řidiče je příjemné, dá se na něm v klidu podniknout celodenní nebo i několikadenní výlet. Sedadlo spolujezdce už tolik příjemné není, je tvrdší.
Spotřeba samozřejmě záleží na stylu jízdy.
Úložného prostoru stroj moc nenabízí, maximálně tak na motolékárničku a zámek kotouče. Z toho důvodu jsem si dokoupila zadní kufr.

Kde se jezdí dobře?
Do terénu stroj moc stavěný není, ale samozřejmě kratší cesty zvládne, jen je pak potřeba počítat s mycím dnem :)
Na silnici je to ale už něco úplně jiného. V zatáčkách velmi snadno ovladatelná a na rovinkách se nenechá zahambit. Nerovnosti na vozovce motorka také zvládá dobře.
Ve městě se s motorkou také jezdí dobře. Mohu jen doporučit

L_U_KE91
L_U_KE91 napsal 28.02.22 v 09:49 10b.

Hezký stroj, přeji mnoho šťastných kilometrů :)

Freya98
Freya98 napsal 27.04.20 v 08:20

Děkuji

Čadil
Čadil napsal 26.04.20 v 17:21 10b.

pěkná mašina i fotky