Honda SLR 650 (1997)

Vlastník jarandl
Vloženo 21.4.2020
Aktualizováno 28.2.2021

Honda SLR 650 byla pořízená jako druhé moto do rodiny spíše jako záminka pro zkrácení dlouhé chvíle a realizování nápadu moto kompletně renovovat.

Motorka koupena od leon1111 (Jáchymov)

První dojmy - První dojmy z původního stavu vesměs pozitivní. Lehce ovladatelné, rozměrově spíše malé cestovní endurko. Původní majitel se držel původního originálního stavu a dobře se o moto staral. Zkrátka ideální moto na nějakou osobní realizaci.

S motocyklem jsem najel prozatím jen zhruba 300 km. Ihned po koupi a přepisu jsem se pustil do předem plánované rekonstrukce přesto, že moto bylo v původním originálním a velmi slušném stavu - 90% kupujících by tento kousek ponechalo jak je a pouze sedlo a jezdilo. To však není můj případ. Já vždy rád něco individuálního a pokud možno v perfekt kondici.
Moto bylo kompletně rozebráno a po odstranění starého laku a nějaké drobné koroze přelakováno a opětovně sestaveno. Bylo potřeba řešit pár drobností jako záměnu výfuků kdy jsem byl nucen k zakoupeným laďákům řešit mezisvody, neboť set i s trubkami byl za slušnou pálku, do které jsem nechtěl investovat. Přepracoval jsem i zadní plotnu s madly pro případný batůžek - původní plastový originál a jeho velikost byla spíše dělána na Afriku. Předělal jsem i kryt řetězu a samozřejmě řidítka, která i při mé výšce nyní zajišťují komfortní posaz, dobrý pocit z jízdy a ovládání mota. Jasná byla i výměna původních maxi blinkrů a originál spartánských zpětných zrcátek. Nakonec jako bonbonek na dortu bylo u šikovného čalouníka potaženo nově sedlo. To bylo jediné co jsem byl nucen svěřit někomu jinému.Ostatní jsem dělal sám.
Moto jsem dělal původně s vidinou následného prodeje s nějakým tím ziskem, ale zatím se mi do toho nechce, když už jsem mu věnoval tolik té péče. Asi zůstane doma!
Toť je zhruba vše k renovaci mé SLR.

Moto je vhodné pro začínající, nebo již klidné a vyzrálé jezdce, kteří neřeší maximálku kolem 140 km/h a to, že se zrovna nejedná o současný modní výstřelek.
Jedná se o staré poctivé moto z dob, kdy ještě vše bylo z poctivého kusu železa.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 01.03.21 v 06:51 10b.

krásná. Škoda ji ušpinit

db5db5
db5db5 napsal 10.08.20 v 19:27

Úžasná práce, nádherně udělaná rekonstrukce. To barevný provedení se moc povedlo. Kdybych měl prodanou svoji mašinu, hned bych ji koupil...

Milan1963
Milan1963 napsal 06.08.20 v 11:14

SV-DR
SV-DR napsal 28.04.20 v 20:18 10b.

Krásne urobená mašinka

David40
David40 napsal 28.04.20 v 19:44 10b.

Opravdu nádherná, smekám a fandím!