Yamaha XJ 600 (1992)

Vlastník Mafin69
Vloženo 21.4.2020
Aktualizováno 18.6.2020

Moje první motorka, takže mi příjde dokonalá.

První dojmy - Vzhledem mým žádným zkušenostem mi padla hned do ruky. Odpustí mi spoustu chyb, je obratná a dopich má podle mě taky slušný. I proporce má dobré, jsem vyšší postavy a přesto na ni nevypadám jako vosa na bonbónu.

Doplňky na motorce - Padací rám a brašny.

Průměrná spotřeba - 5.82308 l/100km

Je to můj první stroj, takže jsem vybíral především podle výšky sedla, jsem většího vzrůst, tak aby se mi na ní dobře sedělo a aby byla dokázala odpustit začátečnické chyby a neskopla mě hned v první zatáčce a to si myslím že oboje splňuje. Taky se na ní učím dělat servis, takže jsem potřeboval, aby bylo dost cenově dostupných náhradních dílů, pokud bych něco zmrvil a celkově mi šlo o její cenu.
Jezdím krátké i dlouhé vyjížďky a neměl jsem zatím žádný problém ani s výdrží ani s pohodlím na delších cestách, dokonce i nezpevněné lesní cesty nebyl problém.
Nemůžu moc soudit, ale podle mého dosavadního nájezdu, super stroj.

- Tak už jsem na ní najezdil přes 4000km, takže už snad můžu napsat něco víc. Motorku jsem nechal přezout na nové pneu (Pirelli Sport Demon) a je to poznání lepší jízda, nové gumičky drží jako přibité a mašina tím dostala úplně nový rozměr. Vyrazil jsem s tím na okruh do Ostravy, kde jsem úplně sundal poserprožek a párkrát jsem si i zaškrkal policjtama, vím že se to může zdát, jako že to není nic moc, ale pro mě je to byla novinka a od té doby vím víc co si můžu dovolit. celý okruh jsem jezdil na dvojku a mašina se chovala parádně, pokud jsem nezavřel plyn před zatáčkou, to se jí moc nelíbilo, ale jak jsem to přestal dělat jízda byla úplně parádní. Samozřejmě klukům na motardech a CBRkách jsem absolutně nestačil (je to taky o zkušenostech) , ale poslední jsem nebyl a vzhledem k tomu že mašina má 28 let a byl to můj první okruh myslím si že to nebyl špatný výkon. Chystám se ještě do Vysokého Mýta, to bude trochu větší záděr, tak uvidíme. Ještě předtím budu muset vyměnit olej v předních vidlích, myslím si že to předchozí majtel dlouho nedělal a že jsou hodně měkké. Jinak jsem vypodložil gumou "kapotáž" a tím se mi podařilo odstranit to nepříjemné řinčení při 4000 ot/min, s čímž, jak jsem se dočetl mají problémy všechny Diversiony. Jak nasbírám ještě víc zkušenosti, tak celou recenzi přepíšu ať to má i nějakou vypovídací hodnotu.

milantc
milantc napsal 19.05.20 v 11:30 10b.

Dokonalá kopie mojí !!!

milec
milec napsal 11.05.20 v 22:35 9b.

ingott
ingott napsal 21.04.20 v 19:33 10b.

I ženský na ni letěj...takže si vybral dobře

Čadil
Čadil napsal 21.04.20 v 19:18 10b.