renocar_unor

Honda XL 650V Transalp (2005)

Vlastník petrofcikmatus
Vloženo 18.4.2020
Aktualizováno 18.4.2020

Moja prvá motorka a kým sa nerozpadne, asi ju nepredám :) Plánujem s ňou precestovať čo najviac sveta.

Suzuki DL 650 V-Strom: Suzuki som nevzal, pretože má malé predné koleso a nenašiel som verzie s kolesami na špicoch.

První dojmy - Veľká radosť, skvelý zvuk motora, má to dostačujúci výkon a je to pohodlné. TA650 je presne to, čo som hľadal.

Doplňky na motorce - Padací rám GIVI TN366, USB zásuvka, nosiče na brašne a offroad stupačky.

Páči sa mi zvuk motora aj jazdné vlastnosti, hlavne obratnosť. Je vhodná do mesta aj do terénu. Servis je lacný, diely dostupné, spoľahlivosť vysoká, údržba jednoduchá, je to dobrá kúpa.

Pri jazde na diaľnici je veľmi nepríjemný bočný vietor do 21-palcového kolesa a predného blatníku.

Myslím že má vyššie ťažisko a už mi viackrát padla na parkovisku, pretože ma s plnou nádržou prevážila na jednu stranu. Pri jazdne v teréne mám pocit, že je ťazká na predok, ale to je možno zvyk z bicykla.

Občas mi nechce naštartovať. Je to známy problém HISS imobilizéru, kedy anténka nevie prečítať kód kľúča. Stalo sa mi to len párkrát a opravilo sa to samo.

Ukazovateľ stavu paliva ukazuje dlhý čas plnú nádrž a potom to padne dolu, takže namiesto toho si pri tankovaní resetujem odometer a automaticky tankujem po prejdení 300km. Maximálne som na jedno natankovanie najazdil 380km (a došiel mi benzín, tlačil som 2km k benzínke) a najmenej som najazdil 270km (a došiel mi benzín tesne pred benzínkou, ale to som od natankovania šiel 140km/h vkuse).

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.04.20 v 23:57 10b.

dedikzk
dedikzk napsal 18.04.20 v 22:48 10b.

Honda je nej !!!

petrofcikmatus
petrofcikmatus napsal 18.04.20 v 20:17

@splatterhouse a jéje, bol to pokus o vtip, ospravedlňujem sa a zmažem to

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 18.04.20 v 20:08 9b.

Dobrá motorka , určitě spolehlivá a vhodná do všeho..akorát nevím, co je "kundolap"