Yamaha Tracer 9 / 900 (2015)

Vlastník desperado
Vloženo 12.4.2020
Aktualizováno 19.3.2022

Motocykl pořízený po menší odmlce.

První dojmy - Tento stroj jsem si pořídil v únoru 2020. Přesto, že byla ještě kalendářní zima, v den nákupu přálo počasí a mohl jsem absolhovat úvodní vyjíždku po vlastní ose. Najeto cca 130km a doma rohlík. Tak by to mělo být ..

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je moto nejvhodnější? Pro každého, komu bude dělat radost ...

Doplňky na motorce - Plégo .. narazil sem na spousty debat, kde majitelé řeší pořízení vysokého plexi a jiných šíleností. Za sebe můžu říct, že nechápu proč. Používám "china štítek" viz foto. A kupodivu funguje fakt dobře. Řict, že by na mě nefouklo asi není na místě, ale .. jezdím na motorce. A až budu chtít za jízdy absolutní bezvětří pořídím RT ..
Padaky Givi ..
Led blinkry ..
Pamatuju jak mi na naháčí ve 130 lítala hlava levá, pravá, hukot atd .. tak to opravdu ne, štítek funguje dobře .. a dle mého i vypadá ..
KN fitr .. no, je tam :)
Kufry : top case, léty prověřená Givi Maxia (2helmy, nákup, ..)
plotnu sem použil SW motech, což není vrchol vkusu, ale tento produkt má vyšší tuhost a kufr za jízdy po nerovnostech nekope spolujezdce/kyni, celkově nemlátí.
Boční kufry: brašny Givi, Givi Keyless

Asi by bylo zbytečné popisovat, jak strašně su rád, že sem si pořídil právě Tracera.
Vemu to spíš jako náhled pro někoho, kdo nad tímto strojem uvažuje, popřípadě jen fandí.
Za dobu co na motorkách jezdím, sem něl možnost otestovat různo strojů a různo i vlastnil. Něco málo procestoval a nejednu výplatu prohnal nádrží.
Píšu to taky proto, že Tracer 900 je úplně něco jiného, než na co jsem byl zvyklej.
Pokud to vezmu od konce, tož Tracer je motorka na každy den a pro každou příležitost ..
Ne na každé motorce jsem měl chuť vyrazit na nákup, do práce atd, jen pro to, že to tyl těžký cesťák. Ne na každé motorce se mi dobře cestovalo, protože posez byl hrozný. Ne každá motorka byla dost pohodlná pro cestování ve dvou.
U tohoto stroje mám pocit, že splňuje tak nějak všechno. Lehký, pohodlný, obratný a díky motoru CP3 dostatečně svižný.
Motor je pro mě asi nejzajímavější na celém stroji. Není tak výkonný, abych se orosil a bál se otočit plný plyn, když je k tomu prostor, na druhou stranu je pružný s dostatečnou odezvou v každém spektru užitečných otáček.
Daní za nižší obsah je fakt, že při jízdě ve dvou už motor reaguje malinko méně svižně, přesto stále dostatečně.
Možnost nastavení map je pro mě novinka a musím říct, že pozitivní záležitost. Někdy přemyšlím, jestli takovou hračku jako běžný uživatel potřebuju. No, trend takovej je, mám to tam, a tak si cvakám a hraju si. Pořád platí, jak za to tahám, tak to jede ..
Vypinatelná trakce je záležitost, kterou bych si asi nekonfiguroval. Zase mám ji tam. Párkrát zapracovala, hlavně při výjezdech pod plným plynem na mapu A.
Kdo si pamatuje Troye Corsera v superbike, tenkrát kontrolu trakce neměl a pohled na zpomaleném záběru byl koncert .. to je inší příběh.
Z hlediska bezpečnosti, v běžném provozu kontrola trakce na Traceru svoje místo má. Pravěpodobně na nezpevněném podkladu je projev kontoly trakce horší, ale říkám si, proč dávkovat plyn neúměrně podkladu. Zvlášť, jestliže Tracer není primárně enduro.
Podvozek, jako nezanedbatelná součást charakteru motocyklu je dle mého soudu tvrdší, ale vždy pobere co má, motorku vede tam kam ji nasměruju.
Stroj se nekroutí, na přejezdu mi koleje nevyrazí řídítka z ruky.
Dovedl bych si představit širší možnosti nastavení tlumení. Bohužel ...
Celkově dává podvozek pocit důvěry a jistoty.
Jako podstatné negativum považuju velmi diskutované vlnění ve vyšších rychlostech. Spekulace nad tím, čím a proč .. marné, prostě se stroj vlní.
Mně osobně to problém nedělá, alespoň nelítám ve vysokých rychlostech tak často. Když to musí být, zablbnu, pustím plyn a končím.
Z tohoto pohledu by bylo asi lepší připlatit si za novější model, kde už je to vyřešeno. Hele, ono nad 160 .. :)
Celkem mi vadí relativně malá nádrž a celkem časté tankování.

Tož asi tak ..
Vše uvedené je pouze můj názor, nic víc, nic míń ..
Motorkám zdar.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 04.05.20 v 21:02 10b.

kartys
kartys napsal 19.04.20 v 10:25 9b.

Taky jsem si poridil vloni v prosinci super motorka

jbo
jbo napsal 15.04.20 v 19:00 4b.

Medy16
Medy16 napsal 15.04.20 v 12:38 10b.

Super volba

Fandy2
Fandy2 napsal 15.04.20 v 08:21 10b.