renocar_unor

Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník Pat0
Vloženo 7.4.2020
Aktualizováno 7.4.2020

Byl to výběr spíš z důvodu spolehlivosti a praktičnosti na cestování. Jezdili jsme s manželkou ve dvou, takže 3 kufry, padáky apod.

Kawasaki ZZR 600: nešli dát kufry, malej výkon ve dvou
Kawasaki ZRX 1200: nenašel jsem vhodný inzerát, malá možnost dát kufry, ale jinak to byl favorit
Kawasaki Z 750S: vysoké vibrace při jízde, posed mě nepřesvědčil

První dojmy - První dojem nix extra, rozklepané řízení, řidítka natočený, jela rovně. Na druhý pokus již lepší, ale stáhl jsem cenu tak jsem ji vzal. Motorově samozřejmě cajk. Brzdy taky dobrý, kufr a nosič k tomu. Model s ABS!

Motorku bych doporučil pro - pro cestovatele

Doplňky na motorce - padáky, přídavné LED světla, USB nabíječka, ukazatel napětí, vyhřívané gripy, nosiče kufrů + 3 kufry

Jak jsem psal v úvodu, původně jsem jel omrknout jinej model (Z750S), ale s tím jsem nebyl spokojenej. Bylo to takový dobastlený, pak jsem zůstal viset (elektrika). Tak prodejce vytáhl ještě hondu CBF1000. Také nevypadal nejlíp, ale to mě netrápilo, nekupoval jsem motku kvůli vzhledu, ale funkčnosti. Po výměně baterky hned chytla i po dlouhém stání (cca 1 rok, nemohl ji prodat). Jízda mě nenadchla, ne kvůli typu motorky, ale spíše stavu. Každopádně jsem věřil, že se to vyřeší.

Po dovozu domů následovala opět lehká rozborka, čištění, výměna oleje i ve vidlích. Dokoupil jsem padáky, nahodil jsem přídavný světla a USB zásuvku. Pak jsem dokoupil držáky kufrů a kufry. Řízení se samozřejmě vylepšilo až po výměně ložisek v krku (přece jen 68t na origo...).

S motorkou se jezdilo parádně, byl to fakt univerzál na všechno a dual ABS to byla taky parády. Byl jsem zvyklej hodně brzdit zadní ve dvou a s tímto to byla bomba (zároveň se zadní brzdila i přední). Za 2 sezóny jsem najel cca 10t km, převážné dlouhé výlety na víkend a jedna itálie. Kdyby se nenarodil syn tak si ji nechám, ale teď na velkou dovču nikam jezdit nebudu...

Byla dokonce dost pohodlná i pro manželku, která si vůbec nestěžovala. Kdybych měl možnost ji někdy koupit znovu v lepším stavu, tak bych to asi udělal.